tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Andrzej Lepper nie żyje

Szef Samoobrony, były wicepremier Andrzej Lepper nie żyje. Zmarł 5 sierpnia. Ciało ok. godz. 16.20 znalazł w łazience w siedzibie partii jego zięć. Lekarz wezwany na miejsce orzekł, że polityk popełnił samobójstwo. Jak poinformował w sobotę, 6 sierpnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie "ze wstępnych przesłuchań wynika, że przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe". Andrzej Lepper miał 57 lat.


Andrzej Lepper ostatni raz widziany był w piątek o godz. 8.30. - Zgon nastąpił ok. 10 godzin przed rozpoczęciem oględzin, które miały miejsce o 22 - poinformował w sobotę Dariusz Ślepokura Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokuratura ujawniła, że wstępne ustalenia mówią o samobójstwie z powodu problemów finansowych. Dotychczas nie odnaleziono ewentualnego listu pożegnalnego Leppera.

Oglądaj
Prokuratura: przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe (TVN24)
Wideo: TVN24 Prokuratura: przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe (TVN24)

Warszawska Prokuratura Okręgowa prowadzi już czynności śledcze. Formalne wszczęcie postępowania w sprawie śmierci lidera Samoobrony zaplanowano na poniedziałek. Wtedy też odbędzie się sekcja zwłok, która ostatecznie wyjaśni jaka była przyczyna zgonu szefa Samoobrony.

Oglądaj
Jak się zaczęła kariera polityczna Leppera? (TVN24)
Wideo: TVN24 Jak się zaczęła kariera polityczna Leppera? (TVN24)

JAK LEPPERA WSPOMINAJĄ RYWALE POLITYCZNI

Self-made man

Lepper był przez lata jedną z najbardziej znanych, ale i najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. Podkreślano, że był self-made manem, który szybko się uczył, wspinając po szczeblach kariery. Zaczynał swą obecność w życiu publicznym jako przywódca rolniczych protestów. Wtedy zasłynął organizowaniem blokad dróg razem z rolnikami i wysypywaniem zboża na tory, z czego musiał się tłumaczyć przed wymiarem sprawiedliwości.

Oglądaj
Andrzej Lepper i jego partia (TVN24)
Wideo: TVN24 Andrzej Lepper i jego partia (TVN24)

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona założył w 1992 roku, a partię pod tą samą nazwą w 2000 roku. Lata działalności publicznej prowadzonej pod hasłem "oni już byli" skierowanym to polityków głównego nurtu w końcu zaprowadziło go na salony. Ale nawet po wejściu do Sejmu w 2001 roku i objęciu teki premiera nie uładził swojego awanturniczego charakteru.

Oglądaj
Lepper u szczytu kariery (TVN24)
Wideo: TVN24 Lepper u szczytu kariery (TVN24)

WSPÓŁPRACOWNICY O SAMOBÓJSTWIE LEPPERA

Bokser, rolnik, polityk

Lepper miał 57 lat, był żonaty, miał syna i dwie córki. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Andrzej Lepper

Lepper miał 57 lat, był żonaty, miał syna i dwie córki. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Urodził się w czerwcu 1954 roku. Ukończył technikum rolnicze, w młodości zawodowo uprawiał boks. Po szkole pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. W latach 1977-1980 należał do PZPR.

Czterokrotnie kandydował na urząd prezydenta. Był posłem IV i V kadencji Sejmu. Ciążyło na nim kilka wyroków sądowych.

SYLWETKA ANDRZEJA LEPPERA

rs,ant//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje