śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Wyrok śmierci na Mursiego
16 czerwca egipski sąd potwierdził karę śmierci dla byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego w procesie dotyczącym masowej ucieczki z więzienia w 2011 roku. Zaniepokojenie wyrokiem wyraziły m.in. Biały Dom, ONZ i UE. Mursiego skazano też na dożywocie za szpiegostwo.
czytaj dalej »
Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie
Kandydat PiS Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 51,55 proc. głosów, pokonując popieranego przez PO urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego (48,45 proc.) - wynika z oficjalnych danych PKW.
czytaj dalej »
Księżna Cambridge urodziła córkę
Córka księcia i księżnej Cambridge urodziła się w sobotę 2 maja o godz. 9.34 czasu polskiego, ważąc 3,7 kg, w tym samym szpitalu, co jej starszy brat. Charlotte Elizabeth Diana - tak będzie nazywać się Jej Królewska Wysokość Księżniczka Cambridge.
czytaj dalej »
Trzęsienie ziemi w Nepalu
Wstrząs o sile 7,9 w skali Richtera był najsilniejszym w Nepalu od ponad 80 lat i dotknął obszary gęsto zaludnione, w tym stolicę kraju - Katmandu. W kraju doszło do ogromnych zniszczeń, potrzebna jest pomoc humanitarna, w gruzach legły cenne zabytki.
czytaj dalej »
Władysław Bartoszewski nie żyje
24 kwietnia 2015 r. w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz AK.
czytaj dalej »
100. rocznica ludobójstwa Ormian
24 kwietnia 2015 r. w Armenii w obecności prezydentów Francji i Rosji, Francois Hollande'a i Władimira Putina, odbyły się w stołecznym kompleksie memorialnym Cicernakaberd uroczystości związane z setną rocznicą ludobójstwa Ormian w imperium otomańskim.
czytaj dalej »
Rozkład 36. specpułku
Dziennikarze śledczy tvn24.pl dotarli do opinii przygotowanej przez biegłych dla Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ws. katastrofy smoleńskiej. Wynika z niej, że Tu-154M z polskim prezydentem na pokładzie nie powinien w ogóle wystartować z Warszawy. Eksperci wskazali na szereg szokujących nieprawidłowości m.in. dot. kompletowania załogi tupolewa.
czytaj dalej »
Nowe stenogramy z tupolewa
W kokpicie Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, do końca był dowódca sił powietrznych - wynika ze stenogramu ujawnionego przez RMF FM. W publikacji jest szereg nieścisłości - uważa Naczelna Prokuratura Wojskowa i zapowiada śledztwo ws. wycieku.
czytaj dalej »
Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA, a także biznesmen i telewizyjny celebryta bez politycznego dorobku i doświadczenia, niespodziewanie wygrał wybory prezydenckie, pokonując byłą sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.
czytaj dalej »
Katastrofa samolotu Germanwings
O 10.47 po raz ostatni nadał sygnał i godzinę później pojawiły się pierwsze informacje mówiące o jego katastrofie. 24 marca, niespełna godzinę po starcie z lotniska w Barcelonie, airbus A320 niemieckich linii lotniczych Germanwings rozbił się we francuskich Alpach, w drodze do Duesseldorfu w Niemczech. Katastrofy nie przeżył żaden ze 144 pasażerów i sześciu członków załogi.
czytaj dalej »
Zamach na muzeum w Tunezji
Dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do Muzeum Bardo w Tunisie, strzelali do turystów, wzięli zakładników. Po kilku godzinach tunezyjskie siły specjalne przeprowadziły szturm.
czytaj dalej »
Po prawie dwóch latach więzienia w Rosji ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko powróciła 25 maja 2016 r. do ojczyzny. Po wylądowaniu na lotnisku w Kijowie przeprosiła wszystkie matki, których dzieci zginęły na froncie, i odebrała tytuł Bohatera Ukrainy.
czytaj dalej »
Borys Niemcow nie żyje
Borys Niemcow, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, został 27 lutego 2015 r. zastrzelony w centrum Moskwy. Z różnych stron świata płyną głosy oburzenia, żądania pełnego śledztwa w sprawie tego zabójstwa i wyrazy współczucia dla rodziny 55-letniego polityka.
czytaj dalej »
Pożar mostu Łazienkowskiego
Strażacy przez dwanaście godzin gasili pożar, który wybuchł w sobotę po południu na Moście Łazienkowskim. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, pod koniec tygodnia znane będą wyniki ekspertyzy oceniającej stan mostu, na bazie której podjęta zostanie decyzja o terminie ewentualnego przywrócenia ruchu.
czytaj dalej »
Porozumienie w Mińsku
Prezydenci Rosji, Ukrainy i Francji oraz kanclerz Niemiec podpisali w czwartek deklarację wspierającą przyjęty przez tzw. grupę kontaktową „Kompleks działań na rzecz realizacji mińskich porozumień ws. Ukrainy". Deklaracja ma charakter polityczny, ogólny, natomiast ten drugi dokument to rodzaj mapy drogowej mającej prowadzić do zakończenia konfliktu w Donbasie.
czytaj dalej »
70. rocznica wyzwolenia Auschwitz
27 stycznia 1945 r. żołnierze I Frontu Ukraińskiego otworzyli bramy niemieckiego obozu Auschwitz. Więźniowie witali ich jako wyzwolicieli.
czytaj dalej »
Śmierć prokuratora Nismana
Argentyński prokurator, który zarzucał prezydent Cristinie Fernandez de Kirchner działanie na korzyść Iranu w śledztwie w sprawie najpoważniejszego zamachu w historii kraju, został znaleziony 19 stycznia 2015 r. martwy w swym mieszkaniu.
czytaj dalej »
Zamach na "Charlie Hebdo"
12 osób zginęło 7 stycznia 2015 r.w Paryżu w ataku na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" dokonanym przez co najmniej dwóch uzbrojonych mężczyzn. Wśród zabitych są rysownicy tygodnika, znanego z satyry wymierzonej w radykalny islam. Bracia Said i Cherif Kouachi, których policja wytypowała jako sprawców zamachu, zginęli dwa dni później w szturmie policji.
czytaj dalej »
Partia Konserwatywna zdobyła w wyborach 7 maja 2015 r. 331 miejsc w parlamencie, a laburzyści - 232. Oznacza to, że torysi zdobyli większość niezbędną do samodzielnego rządzenia.
czytaj dalej »