śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Zamach na muzeum w Tunezji
Dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do Muzeum Bardo w Tunisie, strzelali do turystów, wzięli zakładników. Po kilku godzinach tunezyjskie siły specjalne przeprowadziły szturm.
czytaj dalej »
Po prawie dwóch latach więzienia w Rosji ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko powróciła 25 maja 2016 r. do ojczyzny. Po wylądowaniu na lotnisku w Kijowie przeprosiła wszystkie matki, których dzieci zginęły na froncie, i odebrała tytuł Bohatera Ukrainy.
czytaj dalej »
Borys Niemcow nie żyje
Borys Niemcow, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, został 27 lutego 2015 r. zastrzelony w centrum Moskwy. Z różnych stron świata płyną głosy oburzenia, żądania pełnego śledztwa w sprawie tego zabójstwa i wyrazy współczucia dla rodziny 55-letniego polityka.
czytaj dalej »
Pożar mostu Łazienkowskiego
Strażacy przez dwanaście godzin gasili pożar, który wybuchł w sobotę po południu na Moście Łazienkowskim. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, pod koniec tygodnia znane będą wyniki ekspertyzy oceniającej stan mostu, na bazie której podjęta zostanie decyzja o terminie ewentualnego przywrócenia ruchu.
czytaj dalej »
Porozumienie w Mińsku
Prezydenci Rosji, Ukrainy i Francji oraz kanclerz Niemiec podpisali w czwartek deklarację wspierającą przyjęty przez tzw. grupę kontaktową „Kompleks działań na rzecz realizacji mińskich porozumień ws. Ukrainy". Deklaracja ma charakter polityczny, ogólny, natomiast ten drugi dokument to rodzaj mapy drogowej mającej prowadzić do zakończenia konfliktu w Donbasie.
czytaj dalej »
70. rocznica wyzwolenia Auschwitz
27 stycznia 1945 r. żołnierze I Frontu Ukraińskiego otworzyli bramy niemieckiego obozu Auschwitz. Więźniowie witali ich jako wyzwolicieli.
czytaj dalej »
Śmierć prokuratora Nismana
Argentyński prokurator, który zarzucał prezydent Cristinie Fernandez de Kirchner działanie na korzyść Iranu w śledztwie w sprawie najpoważniejszego zamachu w historii kraju, został znaleziony 19 stycznia 2015 r. martwy w swym mieszkaniu.
czytaj dalej »
Zamach na "Charlie Hebdo"
12 osób zginęło 7 stycznia 2015 r.w Paryżu w ataku na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" dokonanym przez co najmniej dwóch uzbrojonych mężczyzn. Wśród zabitych są rysownicy tygodnika, znanego z satyry wymierzonej w radykalny islam. Bracia Said i Cherif Kouachi, których policja wytypowała jako sprawców zamachu, zginęli dwa dni później w szturmie policji.
czytaj dalej »
Partia Konserwatywna zdobyła w wyborach 7 maja 2015 r. 331 miejsc w parlamencie, a laburzyści - 232. Oznacza to, że torysi zdobyli większość niezbędną do samodzielnego rządzenia.
czytaj dalej »
Porozumienie lekarzy z Arłukowiczem
Po wielogodzinnych negocjacjach i kilkudniowym pacie lekarze związani z Porozumieniem Zielonogórskim otworzyli w środę 7 stycznia swoje gabinety. Nad ranem Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z organizacją. Treść podpisanego dokumentu nie jest jednak jawna. Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski oświadczył w środę, że "między nimi a Ministerstwem Zdrowia udało się osiągnąć konsensus, który zapewnia bezpieczeństwo pacjentom i lekarzom".
czytaj dalej »
Przełom na linii USA - Kuba
Prezydent Barack Obama ogłosił 17 grudnia 2014 r. zwrot w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA. Zalecił rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 r. stosunków dyplomatycznych z wyspą oraz rozluźnienie różnych restrykcji w podróżach i eksporcie.
czytaj dalej »
Masakra w Pakistanie
Pakistańskie władze potwierdziły śmierć 141 osób, w tym 132 uczniów. 16 grudnia 2014 r. talibowie zaatakowali w garnizonowej szkole w Peszawarze (północny Pakistan), na oślep strzelając do uczniów. Wojsko w prawie dziewięciogodzinnym oblężeniu zabiło wszystkich terrorystów. Po masakrze w Pakistanie wprowadzono trzydniową żałobę narodową. Z całego świata do Islamabadu popłynęły kondolencje.
czytaj dalej »
Morderstwo małżeństwa w Rakowiskach
Kamil N. i Zuzanna M. – uczniowie liceów w Białej Podlaskiej - przyznali się do zabójstwa Jerzego i Agnieszki N. Ciała zamordowanego małżeństwa znaleziono w sobotę 13 grudnia. Nastolatkowie zadali im kilkanaście ciosów trzema nożami, powodując rany kłute i cięte na całym ciele. Grozi im dożywocie.
czytaj dalej »
Protesty wyborcze
Sądy w całym kraju zaczynają już rozpatrywać protesty, które trafiły do nich po listopadowych wyborach samorządowych. Rzucanych wcześniej publicznie oskarżeń o fałszerstwa jest wśród nich niewiele. Sądy pierwsze protesty rozpatrzyły już m.in. w Krakowie i w Szczecinie.
czytaj dalej »
Afera madrycka
Wyjazd do Madrytu trzech posłów PiS zakończył się dla nich poważnymi konsekwencjami. Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz A. Kamiński zostali najpierw zawieszeni w prawach członków partii. Jarosław Kaczyński od razu oświadczył jednak, że będzie się domagał ich usunięcia z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Uczynił to w poniedziałek 10 listopada Komitet Polityczny PiS.
czytaj dalej »
Iran wypełnił wszystkie zobowiązania wynikające z porozumienia nuklearnego, które w lipcu 2015 roku zawarł ze światowymi mocarstwami - powiadomiła w sobotę 16 stycznia 2015 r. Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wieczorem tego dnia USA i UE zniosły sankcje nakładane na Iran od 2006 roku.
czytaj dalej »