śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

#WorochBrexitTour
Najbardziej eurosceptyczne i euroentuzjastyczne zakątki, Anglicy, Walijczycy i Szkoci, zwykli ludzie. Maciej Woroch, brytyjski korespondent "Faktów" TVN i "Faktów z Zagranicy", ruszył w podróż, by pokazać Wielką Brytanię tuż przed referendum decydującym o być albo nie być Londynu w Unii Europejskiej.
czytaj dalej »
Jamala wygrywa Eurowizję
Reprezentująca Ukrainę tatarska piosenkarka Jamala zwyciężyła 14 maja 2016 r. w finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Polak Michał Szpak zajął ósme miejsce wśród wykonawców z 26 państw.
czytaj dalej »
PiS ocenia rządy PO-PSL
Przez osiem lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli - mówiła premier Beata Szydło, przedstawiając w Sejmie raport o rządach PO-PSL. Bardzo krytyczne podsumowanie działalności swoich poprzedników przedstawili wszyscy ministrowie.
czytaj dalej »
30. rocznica katastrofy w Czarnobylu
Do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 roku. Wybuch czwartego reaktora siłowni doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla do dziś obowiązuje zakaz osiedlania się ludzi.
czytaj dalej »
Prince nie żyje
Znany piosenkarz, gwiazda muzyki pop Prince został 21 kwietnia znaleziony martwy w swoim domu w Chanhassen w stanie Minnesota. Miał 57 lat. Wielu znanych ludzi ze świata muzyki i z innych środowisk wyraża na portalach społecznościowych głęboki żal.
czytaj dalej »
Afera Panama Papers
Miliardy dolarów ukrywane w rajach podatkowych, miliony stron dokumentów i setki nazwisk z pierwszych stron gazet. Przedstawiamy wszystko, co powinieneś wiedzieć o aferze Panama Papers.
czytaj dalej »
W dwóch zamachach terrorystycznych przeprowadzonych w Brukseli 22 marca zginęło 35 osób, a ponad 300 zostało rannych. Wśród nich jest obywatelka Polski. Do ataków przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
czytaj dalej »
Katastrofa boeinga w Rostowie
62 osoby, w tym siedmioro członków załogi, zginęło w sobotę nad ranem w katastrofie samolotu podczas próby lądowania na lotnisku w Rostowie nad Donem w południowej Rosji. Rozważane przyczyny wypadku to: pogoda, awaria techniczna lub błąd załogi.
czytaj dalej »
Opinia Komisji Weneckiej
Osłabianie efektywności Trybunału Konstytucyjnego podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa w Polsce - oceniła Komisja Wenecka. Opinia KW jest kontrowersyjna - uważa wiceszef MSZ Konrad Szymański.
czytaj dalej »
Wyrok TK ws. noweli PiS
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kilkanaście przepisów nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodnych z konstytucją. Zdecydował też, że cała nowela narusza konstytucyjne zasady: poprawnej legislacji, działania organów władzy na podstawie i w granicach prawa, uchwalania ustaw w trzech czytaniach i porządku prac Sejmu. W ocenie polityków PiS posiedzenie TK było niezgodne z prawem, a rzecznik rządu zapowiedział, że nie będzie publikacji "komunikatu TK".
czytaj dalej »
Wypadek limuzyny prezydenta
W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 na terenie woj. opolskiego w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ani żadnej z towarzyszących mu osób, nic się nie stało.
czytaj dalej »
Wybory w Iranie
Obóz umiarkowany zdobył większość miejsc w parlamencie Iranu i Zgromadzeniu Ekspertów - poinformowało MSW, podając ostateczne wyniki wyborów z 26 lutego, pierwszych od podpisania latem ubiegłego roku umowy nuklearnej z Zachodem.
czytaj dalej »
Akta TW "Bolka"
IPN udostępnił w poniedziałek pierwszy pakiet dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka. To teczka personalna i teczka pracy z lat 1970-1976 TW "Bolek".
czytaj dalej »
Konferencja w Monachium
Zakończona14 lutego 2016 r. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC) uważana jest za papierek lakmusowy sytuacji w polityce międzynarodowej. W tym roku, mimo postępów w kwestii Syrii, przebiegała w cieniu sugerowanej przez Rosję "nowej zimnej wojny".
czytaj dalej »
Historyczne spotkanie papieża i patriarchy
Na lotnisku w Hawanie na Kubie doszło w piątek do pierwszego, historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Obaj uściskali się i pocałowali się w policzki. W podpisanej deklaracji wyrazili pragnienie jedności. Było to pierwsze od blisko tysiąca lat schizmy spotkanie zwierzchników Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiego prawosławia.
czytaj dalej »
Polska pod lupą KE
13 stycznia Polska stała się pierwszym w historii krajem Unii Europejskiej, wobec którego Komisja Europejska wszczęła trzy etapową procedurę ochrony państwa prawa. Decyzja ta zapadła w związku z zastrzeżeniami KE co do sytuacji wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
czytaj dalej »
Premier Beata Szydło w "Kawie na ławę"
Premier Beata Szydło była gościem specjalnego wydania "Kawy na ławę" w TVN24. Szefowa rządu odpowiadała na pytania Bogdana Rymanowskiego m.in. o demonstracje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji, sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego czy jej relacje z Jarosławem Kaczyńskim.
czytaj dalej »