śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Taśmy PSL
Tajne nagrania, mające świadczyć o nepotyzmie i machlojkach w spółkach związanych z resortem rolnictwa, wstrząsają Polskim Stronnictwem Ludowym. Minister Rolnictwa Marek Sawicki ustępuje ze stanowiska. A sprawę zaczyna badać prokuratura i CBA. Opozycja zaś mówi o "aferze Rywina" bis i żąda komisji śledczej.
czytaj dalej »
ONZ-owski trybunał ds. dawnej Jugosławii w Hadze uznał byłego dowódcę Serbów bośniackich Ratko Mladicia za winnego ludobójstwa, zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości podczas wojny w Bośni z lat 90. Mladić został skazany na karę dożywotniego więzienia.
czytaj dalej »
Zbigniew Boniek prezesem PZPN - taką decyzję podjęli w piątek 16 października w Warszawie delegaci na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze. Jednym z jego zastępców został Roman Kosecki, który także ubiegał się o stanowisko szefa piłkarskiej centrali.
czytaj dalej »
Przełom ws. chłopca z Cieszyna
Historia chłopca o nieustalonej tożsamości, którego ciało dwa lata temu znaleziono w stawie pod Cieszynem, poruszyła całą Polskę. Kiedy wydawało się, że sprawa pozostanie niewyjaśniona, nastąpił przełom: policja zatrzymała domniemanych rodziców dziecka. Oboje usłyszeli zarzuty. Matka - zabójstwa dziecka.
czytaj dalej »
Anders Breivik skazany
Anders Behring Breivik został 24 sierpnia 2012 r. skazany na co najmniej 21 lat więzienia za zabicie w sumie 77 osób - w atakach w Oslo i na wyspie Utoya. Norweg zapowiedział, że nie odwoła się od wyroku, ponieważ nie uznaje kompetencji sądu, a w ostatnich słowach w procesie przeprosił "nacjonalistycznych bojowników", że nie zabił więcej osób.
czytaj dalej »
"Lenin" kontra "Solidarność"
Miał być symbolem czasów, które odeszły. Wielu jednak oburzył i wywołał konflikt. Napis „im. Lenina”, który umieszczono w maju na replice historycznej bramy Stoczni Gdańskiej podzielił nie tylko Gdańszczan.
czytaj dalej »
60 lat panowania królowej Elżbiety II
Zasiadła na tronie Wielkiej Brytanii w wieku zaledwie 26 lat. W tym roku Brytyjczycy świętują 60-lecie panowania Elżbiety II. Uroczystości na Wyspach odbywają się już od kilku miesięcy, ale kulminacja nastąpiła na początku czerwca.
czytaj dalej »
Poleć z Błękitnym 24 nad autostradą A2
To pewne - autostrada A2 z Łodzi do Warszawy nie będzie w całości przejezdna na Euro 2012. Informacje o tym, że tylko cztery z pięciu budowanych odcinków będą przejezdne, potwierdza Andrzej Maciejewski z GDDKiA, a na 20 km odcinku "C" Stryków - Konotopa, "opracowywane są różne scenariusze przejazdowe". "Poważne ryzyko" widzi również minister transportu Sławomir Nowak, zapewnia jednak, że "walka trwa", a on sam "nie złożył jeszcze broni". Postępy w pracach na autostradzie kontrolował Błękitny 24, który z powietrza pokazuje, że w wielu miejscach prace stoją i więcej jest piasku niż asfaltu.
czytaj dalej »
Kadra na Euro
Obrońcy Kamil Glik i Tomasz Jodłowiec oraz napastnik Michał Kucharczyk - to ci piłkarze przez ostatnie trzy tygodnie zrobili najmniejsze wrażenie na selekcjonerze i ostatecznie - na 12 dni przed pierwszym gwizdkiem Euro 2012 - wypadli ze składu na turniej. Franciszek Smuda przyznał, że "jest mu żal" zawodników, których skreślił z 26 osobowej kadry, ale innego wyjścia nie miał. Z kadym dniem coraz mniej znaków zapytania pojawia się przy wyborze pierwszej "jedenastki", która wybiegnie na mecz z Grekami.
czytaj dalej »
Śmierć generała. Przez samochód?
W motywach jego zabójstwa dopatrywano się wątków związanych z międzynarodowym przemytem narkotyków, korupcją w policji, konfliktem rodzinnym, a nawet nielegalnym importem zboża. W środę 25 kwietnia, niemal dokładnie po 14 latach od jego śmierci, prokuratura przyznała, że motyw mógł być najbardziej pospolity: gen. Papała został zastrzelony, bo nie chciał oddać złodziejom swojego samochodu. Strzelać miał Igor "Patyk" M., człowiek którego do niedawna prokuratorzy uważali za ważnego świadka w sprawie.
czytaj dalej »
Francja wybrała Hollande'a
Kryzys strefy euro zmiótł polityków w wielu europejskich krajach. Kolejną jego ofiarą stał się Nicolas Sarkozy, który utracił stanowisko prezydenta Francji na rzecz socjalisty Francoisa Hollande'a. - Hollande jest prezydentem i należy mu się szacunek - oznajmił Sarkozy po wyborach.
czytaj dalej »