śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

18 marca 2018 roku w wyborach prezydenckich w Rosji Władimir Putin, który ubiegał się w nich o kolejną kadencję, uzyskał 76,67 proc. głosów - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 99,8 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc.
czytaj dalej »
Putin po raz kolejny
Otrucie Siergieja Skripala
Po ataku bronią chemiczną 4 marca 2018 roku w brytyjskim Salisbury były rosyjski agent wywiadu Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia wciąż znajdują się w szpitalu w stanie krytycznym. Premier Theresa May oznajmiła, że winę za ten "zuchwały atak" ponosi Rosja. W sprawie tej na wniosek Londynu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.
czytaj dalej »
Stephen Hawking nie żyje
Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat. O śmierci uczonego poinformowały jego dzieci w opublikowanym oświadczeniu.
czytaj dalej »
50. rocznica Marca '68
8 marca 1968 roku na dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego wyszli studenci, którzy domagali się od władz podstawowych swobód obywatelskich. Demonstracja, która została brutalnie spacyfikowana przez milicję, dla władz stała się pretekstem do rozpoczęcia zmasowanej, antysemickiej nagonki, przez którą kilkanaście tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego wyjechało z kraju. - I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni i rodzinom tych, którzy zginęli chcę powiedzieć: proszę wybaczcie, proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, proszę wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, za to, że dokonano tego haniebnego aktu - powiedział prezydent Andrzej Duda na dziedzińcu UW dokładnie 50 lat od wybuchu protestów.
czytaj dalej »
Sto lat Niepodległości
W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tym roku polską drogę do niepodległości. Zapraszamy na serię programów, wywiadów i debat pt. "Sto lat niepodległości".
czytaj dalej »
Na Słowacji został zastrzelony dziennikarz śledczy portalu Aktuality Jan Kuciak, a zabójstwo mogło mieć związek z jego pracą dziennikarską – poinformował 26 lutego 2018 roku szef słowackiej policji Tibor Gaszpar. Kuciak pisał m.in. o oszustwach podatkowych.
czytaj dalej »
Dymisja sekretarza stanu USA
Prezydent USA Donald Trump 13 marca 2018 roku poinformował na Twitterze o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję dotychczasowego szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Mike'a Pompeo. Zmiana ta nie była zapowiadana.
czytaj dalej »
Około 36 procent głosów zdobył blok sił centroprawicy wygrywając w wyborach parlamentarnych we Włoszech - wynika ze wstępnych wyników. Brak wyraźnej większości i rywalizacja w samym bloku oznacza jednak, że nie wiadomo, kto przejmie władzę po centrolewicy, która zajęło trzecie miejsce w wyborczym wyścigu.
czytaj dalej »
Zeman prezydentem Czech
Milosz Zeman wygrał 27 stycznia 2018 roku drugą turę wyborów prezydenckich w Czechach. Otrzymał 51,4 proc. głosów. Jego rywal, były przewodniczący Akademii Nauk Jirzi Drahosz, dostał 48,6 proc. głosów. Drahosz powiedział, że po przegranej nie odejdzie z życia publicznego.
czytaj dalej »
Akcja ratunkowa na Nanga Parbat
Ta akcja ratunkowa już przeszła do historii światowego himalaizmu. Polscy himalaiści ryzykowali życiem, a mimo to zdecydowali się na niebezpieczną akcję, by uratować Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol, którzy utknęli pod szczytem Nanga Parbat. Francuzkę udało się ocalić, dotarcie do Polaka okazało się niemożliwe.
czytaj dalej »
We wtorek 9 stycznia prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Ze stanowiskami pożegnali się między innymi Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz.
czytaj dalej »
Protesty w Iranie
Dzięki porozumieniu atomowemu z 2015 roku gospodarka Iranu ma się teoretycznie lepiej, jednak Irańczycy nie odczuli z tego korzyści. Co więcej, dla władz jest szczególnie niebezpieczny fakt, że obecne protesty wydają się spontaniczne i nie mają wyraźnego lidera - pisze w analizie agencja Reutera. Trwające od 28 grudnia demonstracje antyrządowe w Iranie są uznawane za jedno z najpoważniejszych wyzwań dla władz od protestów w 2009 roku.
czytaj dalej »
Morawiecki za Szydło
W czwartek 7 grudnia 2017 roku Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i jednocześnie wysunął kandydaturę na szefa rządu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji wotum zaufania dla rządu zaplanowano na wtorek.
czytaj dalej »
USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela
Prezydent USA Donald Trump poinformował 6 grudnia, że zdecydował o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela oraz przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do tego miasta. Władze Izraela przyjęły tę decyzję z zadowoleniem, swój zdecydowany sprzeciw wyrażają z kolei państwa muzułmańskie.
czytaj dalej »
26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
czytaj dalej »
Samobójstwo Praljaka
Slobodan Praljak skazany przez Trybunał w Hadze na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne popełnione we wschodnim Mostarze w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie, popełnił samobójstwo po tym, gdy 29 listopada 2017 roku usłyszał wyrok sądu apelacyjnego podtrzymujący decyzję trybunału z 2013 roku. Sędziemu powiedział, że wypił truciznę.
czytaj dalej »
Lubnauer szefową Nowoczesnej
Katarzyna Lubnauer została nową przewodniczącą Nowoczesnej pokonując dziewięcioma głosami dotychczasowego szefa Ryszarda Petru. Lubnauer chce, by partia była "ikoną klasy średniej". Zapowiedziała też kontynuację rozmów na temat przyszłości opozycji, ale przy zachowaniu tożsamości jej ugrupowania. Ryszard Petru, który po przegranej w wyborach powiedział, że nie odejdzie z partii, ma rozmawiać z Lubnauer o dalszej współpracy. Podczas konwencji delegaci zmienili też nazwę ugrupowania z "Nowoczesna Ryszarda Petru" na "Nowoczesna".
czytaj dalej »