śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Donald Trump i Władimir Putin spotkali się po raz trzeci, ale rozmowa w Helsinkach 16 lipca była pierwszym pełnoformatowym szczytem prezydentów USA i Rosji. Przywódcy rozmawiali przez ponad dwie godziny w cztery oczy, a potem wystąpili na konferencji prasowej. Co ustalili?
czytaj dalej »
Szczyt Trump - Putin
Brukselski szczyt NATO
W czwartek 12 lipca zakończył się dwudniowy szczyt NATO z udziałem 29 przywódców państw członkowskich. Sojusznicy zobowiązali się między innymi do podnoszenia wydatków na obronę zgodnie z ustaleniami szczytu w Warszawie z 2016 roku.
czytaj dalej »
Uwięzieni w jaskini
Trzech dni potrzebowała międzynarodowa ekipa nurków i komandosów do wyniesienia 12 członków drużyny piłkarskiej i ich trenera, uwięzionych w jaskini Tham Luang. Od 23 czerwca przez dziewięć dni bez jedzenia i picia oczekiwali na ratunek na małej błotnistej wysepce w jednej z komór jaskini. Na koniec spod ziemi wyszli lekarz lekarz oraz trzej żołnierze, którzy wspierali odnalezionych, przebywając z nimi stale od 2 lipca. Co wiemy o uwięzionych chłopcach i akcji ratunkowej?
czytaj dalej »
Erdogan znów prezydentem
Recep Tayyip Erdogan otrzymał 52,5 proc. głosów i wygrał 24 czerwca 2018 roku w pierwszej turze wybory prezydenckie w Turcji - poinformowała turecka komisja wyborcza (YSK). W wyborach parlamentarnych zwyciężył wyborczy blok z udziałem jego partii AKP.
czytaj dalej »
100-lecie niepodległości
W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tym roku polską drogę do niepodległości. Zapraszamy na serię programów, wywiadów i debat pt. "Sto lat niepodległości".
czytaj dalej »
Książęcy ślub
Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry oraz amerykańska aktorka Meghan Markle wzięli ślub. Uroczystość odbyła się w sobotę w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze.
czytaj dalej »
Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się 12 czerwca na bezsprzecznie historycznym szczycie w Singapurze. We wspólnym oświadczeniu Kim zobowiązał się do starań o "całkowitą denuklearyzację" Półwyspu Koreańskiego, a Trump zapowiedział udzielenie KRLD gwarancji bezpieczeństwa.
czytaj dalej »
Trzecie dziecko książęcej pary
Żona księcia Cambridge Williama, księżna Kate urodziła syna - poinformował 23 kwietnia 2018 roku Pałac Kensington. Louis Arthur Charles jest piąty w linii sukcesji po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
czytaj dalej »
Alfie Evans nie żyje
Dwuletni Alfie Evans, który cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia 2018 roku w szpitalu w Liverpoolu. Rodzice chłopca w ostatnich dniach toczyli o syna sądową batalię, chcąc przenieść go do włoskiego szpitala. Sprawą dziecka zajmował się także Watykan.
czytaj dalej »
Jest z pewnością za wcześnie, by mówić o sukcesie wielomiesięcznych rozmów na Półwyspie Koreańskim, ale 27 kwietnia 2018 roku ma szansę przejść do historii. Tego dnia przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Mun Dze In spędzili razem kilkanaście godzin w strefie przygranicznej i podpisali deklarację, w której zgodzili się na pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego. Zobowiązali się też do rozpoczęcia procesu unormowania relacji między dwoma krajami, by formalnie zakończyć trwającą od 1950 roku wojnę między sąsiadami.
czytaj dalej »
Netia Off Camera 2018
Dwa konkursy festiwalowe, pokazy filmowe nad Wisłą i na dachach krakowskich kamienic, goście z różnych zakątków Ziemi, ale przede wszystkim najlepsze produkcje niezależne z całego świata. Tak zapowiada się 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera w Krakowie, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja.
czytaj dalej »
75. rocznica powstania w getcie warszawskim
To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i zdecydowali, że zachowają ją do samego końca, że zginą z bronią w ręku - mówił 19 kwietnia 2-18 roku w 75. rocznicę powstania w warszawskim getcie prezydent Andrzej Duda. - Oni nie chcieli przeżyć. Dumnie stanęli po to, żeby pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się tak całkowicie pokonać i podeptać, że to będzie kosztowało także niemieckie życie - dodał.
czytaj dalej »
Uderzenie Zachodu na Syrię
Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z 13 na 14 kwietnia serię nalotów na ośrodki związane z programem zbrojeń chemicznych w Syrii. Była to akcja odwetowa za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób. Operacja rozpoczęła się w sobotę o godz. 4 czasu lokalnego w Syrii (o godz. 3 czasu polskiego).
czytaj dalej »
Premie dla ministrów rządu Szydło
Ponad 1,5 miliona złotych - takiej w sumie wysokości nagrody finansowe przyznano ministrom rządu i kancelarii premiera za 2017 rok. Decyzję o premiach podjęła ówczesna szefowa rządu Beata Szydło, która również sobie przeznaczyła dodatkowe pieniądze. Opozycja ostro skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość za rozrzutność, a partia rządząca z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele broniła decyzji o nagrodach.
czytaj dalej »
Pożar centrum handlowego w Kemerowie
25 marca w centrum handlowym w Kemerowie wybuchł pożar, w którym - według lokalnych władz - zginęły 64 osoby. Rodziny ofiar twierdzą jednak, że śledztwo jest źle prowadzone, a tragedia - tuszowana, bo sporządzili listę, na której mają jeszcze 85 nazwisk zaginionych. Kemerowo odwiedził prezydent Rosji Władimir Putin, który ogłosił żałobę narodową 28 marca. Nie spotkał się jednak z protestującymi w centrum miasta mieszkańcami.
czytaj dalej »