śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Mam nadzieję, że prezydent USA Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk do Polski - mówił prezydent Andrzej Duda 18 września 2018 roku po spotkaniu z Trumpem w Waszyngtonie. Z kolei Trump ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby "przydatne" dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.
czytaj dalej »
Prezydent Duda w Waszyngtonie
Kto kieruje Sądem Najwyższym, kto orzeka?
Co najmniej 99 spraw w Sądzie Najwyższym znika z wokandy – to efekt decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który przesłał do sądu pisma stwierdzające przejście z dniem 12 września w stan spoczynku siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia. Sędziowie, których dotyczy postanowienie prezydenta, z uwagi na dobro stron procesowych odstępują od orzekania czekając na dotyczące ich orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
czytaj dalej »
100-lecie niepodległości
W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tym roku polską drogę do niepodległości. Zapraszamy na serię programów, wywiadów i debat pt. "Sto lat niepodległości".
czytaj dalej »
Rozmowy o Niepodległej
W świecie, gdzie pojedynczy przekaz medialny żyje kilka chwil, a każdy kolejny dzień przynosi tysiące nowych informacji, brakuje przestrzeni na głębszą refleksję.
czytaj dalej »
W Genui na północy Włoch zawalił się około południa 14 sierpnia 2018 roku zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Zginęło co najmniej 38 osób.
czytaj dalej »
Pożary w Grecji
Na skutek pożarów, które 23 lipca wybuchły w okolicy Aten, zginęły 93 osoby. W trakcie ewakuacji jednego z hoteli utonęło dwoje Polaków. Był to najtragiczniejszy w skutkach pożar w Europie od 1900 roku.
czytaj dalej »
Szczyt Trump - Putin
Donald Trump i Władimir Putin spotkali się po raz trzeci, ale rozmowa w Helsinkach 16 lipca była pierwszym pełnoformatowym szczytem prezydentów USA i Rosji. Przywódcy rozmawiali przez ponad dwie godziny w cztery oczy, a potem wystąpili na konferencji prasowej. Co ustalili?
czytaj dalej »
Brukselski szczyt NATO
W czwartek 12 lipca zakończył się dwudniowy szczyt NATO z udziałem 29 przywódców państw członkowskich. Sojusznicy zobowiązali się między innymi do podnoszenia wydatków na obronę zgodnie z ustaleniami szczytu w Warszawie z 2016 roku.
czytaj dalej »
Uwięzieni w jaskini
Trzech dni potrzebowała międzynarodowa ekipa nurków i komandosów do wyniesienia 12 członków drużyny piłkarskiej i ich trenera, uwięzionych w jaskini Tham Luang. Od 23 czerwca przez dziewięć dni bez jedzenia i picia oczekiwali na ratunek na małej błotnistej wysepce w jednej z komór jaskini. Na koniec spod ziemi wyszli lekarz lekarz oraz trzej żołnierze, którzy wspierali odnalezionych, przebywając z nimi stale od 2 lipca. Co wiemy o uwięzionych chłopcach i akcji ratunkowej?
czytaj dalej »
Książęcy ślub
Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry oraz amerykańska aktorka Meghan Markle wzięli ślub. Uroczystość odbyła się w sobotę w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze.
czytaj dalej »
Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się 12 czerwca na bezsprzecznie historycznym szczycie w Singapurze. We wspólnym oświadczeniu Kim zobowiązał się do starań o "całkowitą denuklearyzację" Półwyspu Koreańskiego, a Trump zapowiedział udzielenie KRLD gwarancji bezpieczeństwa.
czytaj dalej »
Trzecie dziecko książęcej pary
Żona księcia Cambridge Williama, księżna Kate urodziła syna - poinformował 23 kwietnia 2018 roku Pałac Kensington. Louis Arthur Charles jest piąty w linii sukcesji po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
czytaj dalej »