śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

We wtorek 9 stycznia prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Ze stanowiskami pożegnali się między innymi Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz.
czytaj dalej »
Nowy rząd Morawieckiego
26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
czytaj dalej »
Protesty w Iranie
Dzięki porozumieniu atomowemu z 2015 roku gospodarka Iranu ma się teoretycznie lepiej, jednak Irańczycy nie odczuli z tego korzyści. Co więcej, dla władz jest szczególnie niebezpieczny fakt, że obecne protesty wydają się spontaniczne i nie mają wyraźnego lidera - pisze w analizie agencja Reutera. Trwające od 28 grudnia demonstracje antyrządowe w Iranie są uznawane za jedno z najpoważniejszych wyzwań dla władz od protestów w 2009 roku.
czytaj dalej »
Prezydent zmienia sądownictwo
Prezydent zapowiedział, że podpisze przygotowane przez siebie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Mają one wejść w życie odpowiednio: 30 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw (ustawa o KRS) i trzy miesiące po ogłoszeniu (ustawa o SN).
czytaj dalej »
Prezydent USA Donald Trump poinformował 6 grudnia, że zdecydował o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela oraz przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do tego miasta. Władze Izraela przyjęły tę decyzję z zadowoleniem, swój zdecydowany sprzeciw wyrażają z kolei państwa muzułmańskie.
czytaj dalej »
Morawiecki za Szydło
W czwartek 7 grudnia 2017 roku Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i jednocześnie wysunął kandydaturę na szefa rządu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji wotum zaufania dla rządu zaplanowano na wtorek.
czytaj dalej »
Slobodan Praljak skazany przez Trybunał w Hadze na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne popełnione we wschodnim Mostarze w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie, popełnił samobójstwo po tym, gdy 29 listopada 2017 roku usłyszał wyrok sądu apelacyjnego podtrzymujący decyzję trybunału z 2013 roku. Sędziemu powiedział, że wypił truciznę.
czytaj dalej »
Katarzyna Lubnauer została nową przewodniczącą Nowoczesnej pokonując dziewięcioma głosami dotychczasowego szefa Ryszarda Petru. Lubnauer chce, by partia była "ikoną klasy średniej". Zapowiedziała też kontynuację rozmów na temat przyszłości opozycji, ale przy zachowaniu tożsamości jej ugrupowania. Ryszard Petru, który po przegranej w wyborach powiedział, że nie odejdzie z partii, ma rozmawiać z Lubnauer o dalszej współpracy. Podczas konwencji delegaci zmienili też nazwę ugrupowania z "Nowoczesna Ryszarda Petru" na "Nowoczesna".
czytaj dalej »
24 listopada 2017 roku w zamachu na meczet na półwyspie Synaj w Egipcie zginęło 305 osób, w tym 27 dzieci. 128 osób odniosło obrażenia. Sprawcy mieli przy sobie flagę Państwa Islamskiego (IS) - poinformował egipski prokurator generalny Nabil Sadek.
czytaj dalej »
Od zeszłej środy trwają poszukiwania zaginionego okrętu argentyńskiej marynarki wojennej ARA San Juan. Dotychczas pojawiły się dwa tropy, które miały doprowadzić ratowników do jednostki, ale po weryfikacji okazały się mylne. Co wiemy do tej pory?
czytaj dalej »
Emmerson Mnangagwa został 24 listopada 2017 roku w Harare zaprzysiężony na prezydenta Zimbabwe. Zmianę na stanowisku przywódcy kraju umożliwiła niedawna rezygnacja wieloletniego szefa państwa Roberta Mugabe na skutek puczu wojskowego.
czytaj dalej »
Saudyjczykom nie spodobało się to, co usłyszeli. Na lotnisku nikt na niego nie czekał, zabrano mu telefon, dzień później odczytał swoją rezygnację - agencja Reutera opisuje kulisy niespodziewanego wyjazdu premiera Libanu do Arabii Saudyjskiej i złożenia przez niego urzędu. Rezygnacja ta zagraża zaostrzeniem rywalizacji saudyjsko-irańskiej w Libanie i destabilizacją państwa.
czytaj dalej »
Afera Paradise Papers
Brytyjska królowa Elżbieta II, prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i piosenkarze Bono oraz Madonna są wśród 127 znanych osobistości zamieszanych w skandal związany z rajami podatkowymi - wynika ze śledztwa dziennikarskiego "Paradise Papers".
czytaj dalej »
Atak na Manhattanie
We wtorek 31 października około godziny 15 miejscowego czasu zamachowiec wjechał wynajętym samochodem dostawczym w ludzi na ścieżce rowerowej nad brzegiem rzeki Hudson na Manhattanie. Zginęło osiem osób, a 11 zostało rannych. Według władz sprawca działał sam. Zdarzenie jest traktowane jako atak terrorystyczny.
czytaj dalej »
Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej przeprowadzone 20 i 21 października 2017 roku. Partia Andreja Babisza wygrała z rezultatem 29,6 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.
czytaj dalej »
XIX zjazd Komunistycznej Partii Chin
W Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie 24 października 2017 roku zakończył się XIX zjazd Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Na tym najważniejszym, odbywającym się raz na pięć lat wydarzeniu politycznym w państwie prezydent Xi Jinping wytyczył ambitne plany na przyszłość oraz umocnił swoją władzę bardziej, niż ktokolwiek w Chinach od czasów Deng Xiaopinga.
czytaj dalej »
Sto lat Niepodległości
W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tych dniach niezwykłą "Polską Deklarację o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych" oraz niezwykłe związki polsko-amerykańskie sto lat temu, gdy Polska powracała na należne jej miejsce na mapie Europy.
czytaj dalej »