śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

100-lecie niepodległości
W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tym roku polską drogę do niepodległości. Zapraszamy na serię programów, wywiadów i debat pt. "Sto lat niepodległości".
czytaj dalej »
Książęcy ślub
Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry oraz amerykańska aktorka Meghan Markle wzięli ślub. Uroczystość odbyła się w sobotę w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze.
czytaj dalej »
Powyborczy pat we Włoszech
Około 36 procent głosów zdobył blok sił centroprawicy wygrywając w wyborach parlamentarnych we Włoszech - wynika ze wstępnych wyników. Brak wyraźnej większości i rywalizacja w samym bloku oznacza jednak, że nie wiadomo, kto przejmie władzę po centrolewicy, która zajęło trzecie miejsce w wyborczym wyścigu.
czytaj dalej »
Alfie Evans nie żyje
Dwuletni Alfie Evans, który cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia 2018 roku w szpitalu w Liverpoolu. Rodzice chłopca w ostatnich dniach toczyli o syna sądową batalię, chcąc przenieść go do włoskiego szpitala. Sprawą dziecka zajmował się także Watykan.
czytaj dalej »
Netia Off Camera 2018
Dwa konkursy festiwalowe, pokazy filmowe nad Wisłą i na dachach krakowskich kamienic, goście z różnych zakątków Ziemi, ale przede wszystkim najlepsze produkcje niezależne z całego świata. Tak zapowiada się 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera w Krakowie, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja.
czytaj dalej »
Trzecie dziecko książęcej pary
Żona księcia Cambridge Williama, księżna Kate urodziła syna - poinformował 23 kwietnia 2018 roku Pałac Kensington. Louis Arthur Charles jest piąty w linii sukcesji po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
czytaj dalej »
Planowano je na listopad 2019 roku, ale prezydent Turcji postanowił je przyspieszyć. Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że wybory parlamentarne oraz prezydenckie odbędą się 24 czerwca.
czytaj dalej »
Szczyt dwóch Korei
Jest z pewnością za wcześnie, by mówić o sukcesie wielomiesięcznych rozmów na Półwyspie Koreańskim, ale 27 kwietnia 2018 roku ma szansę przejść do historii. Tego dnia przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Mun Dze In spędzili razem kilkanaście godzin w strefie przygranicznej i podpisali deklarację, w której zgodzili się na pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego. Zobowiązali się też do rozpoczęcia procesu unormowania relacji między dwoma krajami, by formalnie zakończyć trwającą od 1950 roku wojnę między sąsiadami.
czytaj dalej »
To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i zdecydowali, że zachowają ją do samego końca, że zginą z bronią w ręku - mówił 19 kwietnia 2-18 roku w 75. rocznicę powstania w warszawskim getcie prezydent Andrzej Duda. - Oni nie chcieli przeżyć. Dumnie stanęli po to, żeby pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się tak całkowicie pokonać i podeptać, że to będzie kosztowało także niemieckie życie - dodał.
czytaj dalej »
Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z 13 na 14 kwietnia serię nalotów na ośrodki związane z programem zbrojeń chemicznych w Syrii. Była to akcja odwetowa za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób. Operacja rozpoczęła się w sobotę o godz. 4 czasu lokalnego w Syrii (o godz. 3 czasu polskiego).
czytaj dalej »
Premie dla ministrów rządu Szydło
Ponad 1,5 miliona złotych - takiej w sumie wysokości nagrody finansowe przyznano ministrom rządu i kancelarii premiera za 2017 rok. Decyzję o premiach podjęła ówczesna szefowa rządu Beata Szydło, która również sobie przeznaczyła dodatkowe pieniądze. Opozycja ostro skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość za rozrzutność, a partia rządząca z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele broniła decyzji o nagrodach.
czytaj dalej »
Pożar centrum handlowego w Kemerowie
25 marca w centrum handlowym w Kemerowie wybuchł pożar, w którym - według lokalnych władz - zginęły 64 osoby. Rodziny ofiar twierdzą jednak, że śledztwo jest źle prowadzone, a tragedia - tuszowana, bo sporządzili listę, na której mają jeszcze 85 nazwisk zaginionych. Kemerowo odwiedził prezydent Rosji Władimir Putin, który ogłosił żałobę narodową 28 marca. Nie spotkał się jednak z protestującymi w centrum miasta mieszkańcami.
czytaj dalej »
Świat reaguje na otrucie Skripala
Dwadzieścia osiem krajów świata, w tym większość członków Unii Europejskiej, a także między innymi USA, Kanada i Ukraina, podjęło decyzję o wydaleniu rosyjskich dyplomatów. To reakcja na wydarzenia w Salisbury, gdzie na początku marca doszło do próby zabójstwa Siergieja Skripala i jego córki. Wcześniej 23 rosyjskich dyplomatów wydaliła Wielka Brytania. W odpowiedzi Rosja dokonała takiego samego kroku.
czytaj dalej »
Stephen Hawking nie żyje
Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat. O śmierci uczonego poinformowały jego dzieci w opublikowanym oświadczeniu.
czytaj dalej »
Dymisja sekretarza stanu USA
Prezydent USA Donald Trump 13 marca 2018 roku poinformował na Twitterze o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję dotychczasowego szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Mike'a Pompeo. Zmiana ta nie była zapowiadana.
czytaj dalej »
Otrucie Siergieja Skripala
Po ataku bronią chemiczną 4 marca 2018 roku w brytyjskim Salisbury były rosyjski agent wywiadu Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia wciąż znajdują się w szpitalu w stanie krytycznym. Premier Theresa May oznajmiła, że winę za ten "zuchwały atak" ponosi Rosja. W sprawie tej na wniosek Londynu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.
czytaj dalej »
18 marca 2018 roku w wyborach prezydenckich w Rosji Władimir Putin, który ubiegał się w nich o kolejną kadencję, uzyskał 76,69 proc. głosów. Oznacza to, że zagłosowało na niego ponad 56,4 mln Rosjan.
czytaj dalej »