tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Radosław Sikorski

- Osiągamy kolejne dna w mściwości PiS-u - stwierdził w "Faktach po Faktach" były szef dyplomacji Radosław Sikorski, komentując upublicznienie resortowej notatki z 2008 roku przez obecnego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Jego zdaniem "to zbrodnia przeciwko polskiej dyplomacji".
czytaj dalej »
- Różnica interesów w świecie dyplomacji jest rzeczą naturalną. Pytanie tylko, czy zabiegamy o te interesy w sposób, który jednocześnie wzmacnia wspólnoty, czy też jesteśmy piratem w systemie międzynarodowym, który chce coś chapnąć i uciec - mówił w "Horyzoncie" Radosław Sikorski. - Jeżeli chcemy solidarności naszych partnerów przy naszych projektach, to musimy też okazywać solidarność w tym, co dla nich jest ważne - podkreślał były szef polskiej dyplomacji.
czytaj dalej »
- Jeśli chcemy solidarności naszych partnerów dla naszych projektów unijnych - polityki wobec Wschodu, budżetu i wzmocnienia obronności, to musimy też okazywać solidarność w tym, co dla nich jest ważne. To jest system współzależności, a nie wykrzykiwanie swoich racji przez dziurkę od klucza - mówi w programie "Horyzont" były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski. Cała rozmowa o 18.30 w TVN24.
czytaj dalej »