tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Jedną miał zabić, bo "kwestionowała jego męskość", drugą "przypadkiem". Ruszył proces

zobacz więcej wideo »
Jedną miał zabić, bo "kwestionowała jego męskość", drugą "przypadkiem". Ruszył proces
 • Oskarżony o zabójstwo dwóch młodych kobiet stanął przed sądemOskarżony o zabójstwo dwóch młodych kobiet stanął przed sądem
 • Udusił dwie kobiety. Stanął przed sądem, grozi mu dożywocieUdusił dwie kobiety. Stanął przed sądem, grozi mu dożywocie
 • Policja: na początku nie mieliśmy nicPolicja: na początku nie mieliśmy nic
 • Wyszedł zza krat i zaatakowałWyszedł zza krat i zaatakował
Foto: Piotr Polak / PAP | Video: TVN24/Fakty w południe Sławomirowi T. grozi dożywocie

30-letni Sławomir T. , oskarżony o zabójstwo dwóch młodych kobiet, zeznawał w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Radomiu. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Na wniosek prokuratora i obrońcy oskarżonego sąd zdecydował o wyłączeniu jawności rozprawy na czas składania wyjaśnień przez oskarżonego oraz świadków.

- Przeprowadzenie tych dowodów wiązać się będzie z okolicznościami z życia prywatnego pokrzywdzonych, a zatem ważny interes prywatny przemawia za wyłączeniem jawności - tłumaczył swą decyzję sędzia.

Dziennikarze opuścili salę rozpraw po odczytaniu aktu oskarżenia.

Oskarżony o zabójstwo dwóch kobiet

Sławomir T. usłyszał cztery zarzuty. Mężczyzna został oskarżony o zamordowanie dwóch młodych kobiet. Jedną miał zabić w sierpniu, drugą w listopadzie zeszłego roku. Kolejne zarzuty związane są z kradzieżami rzeczy należących do ofiar, m.in. telefonów komórkowych.

30-latek poznał swoje ofiary przez internet. Został zatrzymany po tym, gdy listopadzie ub. roku w podradomskim lesie znaleziono zwłoki 18-letniej mieszkanki Radomia. Przyczyną zgonu dziewczyny było uduszenie. W trakcie przesłuchań mężczyzna wskazał miejsce ukrycia zwłok innej kobiety, 25-latki, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej.

Sławomir T. przyznał, że w obydwu przypadkach było to uduszenie. Twierdził, że 18-latka sprowokowała go do zabójstwa, bo kwestionowała jego męskość. Zgon drugiej jego ofiary miał - według niego - nastąpić przypadkiem - podczas seksu.

Powołani na potrzeby śledztwa biegli uznali, że mężczyzna jest poczytalny, a w chwili dokonywania zbrodni miał świadomość popełnianych czynów i ich konsekwencji. Biegli wskazali także na sadystyczne skłonności 30-latka.

Siedział w więzieniu

Sławomir T. wcześniej był już karany za kilkanaście przestępstw, m.in. kradzieże, włamania, napaść na policjanta, znęcanie się nad bliskimi.

Najpoważniejszy zarzut dotyczył usiłowania zabójstwa młodej kobiety na tle seksualnym. W trakcie procesu sąd przyjął jednak, że oskarżony sam odstąpił od zamiaru uduszenia kobiety i skazał go za niegroźne pobicie na karę 3,5 roku więzienia. W związku z połączeniem wyroków za poprzednie przestępstwa, Sławomir T. spędził w więzieniu 7,5 roku. Wyszedł na wolność w kwietniu ub. roku. Obecnie przebywa w areszcie.

Kolejne rozprawy sąd wyznaczył na 19 i 23 października. Wówczas mają być przesłuchiwani świadkowie. Ta część procesu również będzie odbywała się za zamkniętymi drzwiami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy dokuczy ci dziś smog

Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu
Trzaskowski liczy na poparcie PSL-u i lewicy. "Jestem gotów do rozmowy ze wszystkimi"

Trzaskowski liczy na poparcie PSL-u i lewicy. "Jestem gotów do rozmowy ze wszystkimi"

- Nie oddamy mojego ukochanego miasta PiS-owi - zapowiedział Rafał Trzaskowski, poseł Platformy Obywatelskiej i jej kandydat na prezydenta Warszawy. Gość "Faktów po Faktach" TVN24 zapewnił, że program wyborczy będzie pisał wspólnie z Nowoczesną, liczy także na poparcie ludowców i lewicy. czytaj dalej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Duże kontrowersje po decyzji Sejmu. "Upominamy się 
o najgorzej traktowanych pracowników"

Duże kontrowersje po decyzji Sejmu. "Upominamy się
o najgorzej traktowanych pracowników"

Upominamy się o tych pracowników, którzy dziś są najgorzej traktowani, którzy przez 28 lat byli wykorzystywani przez korporacje - komentował w programie "Tak Jest" przyjęcie przez Sejm ustawy ograniczającej handel w niedziele Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

Pakistańskie władze, działające na podstawie orzeczenia sądu, zwolniły w piątek z aresztu domowego Hafiza Saida, poszukiwanego w Stanach Zjednoczonych i podejrzanego o kierowanie zamachami terrorystycznymi w Bombaju na zachodzie Indii w 2008 roku. Zginęło w nich 166 osób. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Ta krowa wie, co to wygoda. Poznaj Rolinę i jej szczotkę

Jej właścicielka twierdzi, że krowia dama szczotki używa nawet w nocy!

Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński na sali sejmowej (fot. Radek Pietruszka/PAP) czytaj dalej »