tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Protesty wyborcze

Protest wyborczy w Tarnowie. Żądają unieważnienia wyników i powtórzenia wyborów

Protest wyborczy w Tarnowie. Żądają unieważnienia wyników i powtórzenia wyborów
Foto: TVN 24 Kraków "Oburzeni" i Nowa Prawica chcą powtórzenia wyborów w Tarnowie

Komitet Nowej Prawicy i Stowarzyszenie „Oburzeni”, którzy w czasie wyborów samorządowych wspólnie tworzyli jedną z list wyborczych w Tarnowie, chcą przynajmniej częściowego unieważnienia wyborów samorządowych w tym mieście.

- Do Sądu Okręgowego w Tarnowie skierowany został pierwszy protest wyborczy – mówi Marek Ciesielczyk z Nowej Prawicy. Autorzy wniosku uważają, że w okręgu nr 3 – Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka doszło do szeregu nieprawidłowości w czasie niedzielnych wyborów.

Setki głosów nieważnych

- W tym okręgu ponad 600 głosów uznano za nieważne. Według posiadanych przez nas informacji znaczna ich część to głosy oddane na listę nr 7 KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke, a przede wszystkim na kandydata nr 1 na tej liście – Marka Ciesielczyka - informuje Ciesielczyk. - Nowa Prawica miała otrzymać w tym okręgu zaledwie 3 głosy mniej niż SLD, co skutkować ma uzyskaniem jednego mandatu radnego przez postkomunistów i brakiem takowego mandatu dla listy nr 7 Nowa Prawica- wyjaśnia przedstawiciel Nowej Prawicy.

Członkowie komisji wprowadzali w błąd?

Oburzeni twierdzą, że mają naocznych świadków na to, że w lokalu wyborczym przy ul. Słowackiego (V LO) członkowie komisji wyborczej informowali wyborców, że nie należy oddawać głosu na kandydata ostatniego na liście nr 15 KW Tarnowianie, ponieważ zrezygnował z udziału w wyborach.

- Faktycznie Henryk Chrobak wycofał się z wyborów, lecz uczynił to zbyt późno, by nie było możliwości oddania na niego głosu, jak informowała komisja wyborcza. Głosy oddane na niego powinny, według kodeksu wyborczego, „przejść” na całą listę wyborczą – uważa Ciesielczyk.

- Niektórzy wyborcy dowiedziawszy się od komisji wyborczej, iż nie można głosować na Chrobaka (co było nieprawdą), mogli swój głos oddać na przykład na listę nr 6 KWW SLD Lewica Razem, co mogło mieć decydujący wpływ na uzyskanie wyniku o 3 głosy lepszego od listy nr 7 i uzyskanie mandatu radnego przez SLD – utrzymuje przedstawiciel „Oburzonych”.

Jednego kandydata nie było na liście

- Są świadkowie, którzy twierdzą, iż w co najmniej kilku obwodach, np. w komisji przy ul. Romanowicza czy też w TCK na kartach do głosowania listy nr 15 nie było nazwiska Bartłomieja Wojciecha Kawuli – twierdzi Ciesielczyk.  Według niego taka sytuacja mogła skutkować tym, że lista ta uzyskała mniej głosów, a sam Kawula został pozbawiony możliwości uzyskania mandatu radnego.

Chcą ponownego przeliczenia głosów

W proteście złożonym do sądu „Oburzeni” i Nowa Prawica wnioskują  o ponowne przeliczenie głosów i  przeanalizowanie wszystkich głosów uznanych za nieważne. – Chodzi nam  zwłaszcza o przypadki uznane za sporne, dotyczące listy nr 7 – Nowa Prawica, gdyż może to mieć decydujący wpływ na faktyczne wyniki list nr 6 i 7 – mówi Ciesielczyk.

Autorzy protestu wyborczego chcą także zweryfikowania, czy zeznania świadków, na które się powołują, są prawdziwe. – Musimy wiedzieć, czy w komisjach przy ul. Romanowicza i w TCK karty do głosowania nie zawierały nazwiska p. Kawuli, zarejestrowanego wcześniej kandydata – informuje Marek Ciesielczyk.

"Oburzeni" chcą powtórki wyborów w Tarnowie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Protesty wyborcze

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
oburzeni

na pierwszy rzut oka widać, że gedo należy do grupy, która jest zadowolona z tych manipulowanych "wyborów". Każdy w Chicago wie, że Ciesielczyk nie tylko nie brał udziału w akcji zbierania funduszy na w/w pomnik, ale był sceptycznie nastawiony do tej operacji. Gedo kłamiesz!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   marek_wojcik

   Skoro karty do głosowania nie zawierały nazwiska jednego z kandydatów, to chyba nie będzie problemu z udowodnieniem tego faktu przed sądem. Przecież inne karty z tego obwodu też nie będą miały jego nazwiska. Przecież to niezbity dowód!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Gedo
     Gedo

     Ciesielczyk nie rozliczył się z datków chicagowskich, na pomnik Chrystusa Króla, ale do władzy wpycha się, jak szalony i chce zarobić na błędach wyborczych.
     No i niejedno wycie "politykołaka" rozlegnie się przy okazji...
     Lisy będą protestować, kameleony, osły...

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       pisarz_na_sprzedaz

       Oj tam! Chcieliby, żeby wszystko grało jak w zegarku. Co to ma być? Raj na ziemi? Kto to słyszał! Normalne, że zawsze gdzieś ktoś zachachmęci, zamota, tu przytnie, tam doszyje... Żyjemy w dżungli i obowiązuje prawo dżungli. Przetrwają najsilniejsi i najcwańsi :)

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         Sprawdź, czy zagraża Ci smog

         TVN Meteo

         Ogrody dla niepełnosprawnych. To projekt dziewczyn z Polski

         Co trzeba zrobić, żeby dać możliwość pracy w ogrodzie osobom poruszającym się na wózkach i seniorom? Bez męczącego, albo wręcz niemożliwego pochylania się czy klęczenia na ziemi? Zobaczcie jak rozwiązały ten dylemat dziewczyny z projektu "Ogród leczy".

         INFORMACJE BIZNESOWE »

         Rząd chce blokować strony internetowe. "Nie zamierzamy cenzurować sieci"

         Rząd chce blokować strony internetowe. "Nie zamierzamy cenzurować sieci"

         Rząd chce stworzenia centralnego rejestru domen internetowych służących do oferowania nielegalnych towarów i usług. "Sugerowanie, jakoby taki rejestr miał świadczyć o chęci wprowadzenia cenzury internetu, jest daleko idącym nadużyciem i nadinterpretacją" - przekonuje w stanowisku resort cyfryzacji. czytaj dalej »

         INFORMACJE ZE ŚWIATA »

         Przeprosili rodziców, opowiedzieli o marzeniach, oddali hołd królowi

         Przeprosili rodziców, opowiedzieli o marzeniach, oddali hołd królowi

         Siedzieliśmy na kamieniach, myśleliśmy, że jest wieczór. Usłyszeliśmy głosy ludzi. Potem okazało się, że to nie było złudzenie - opowiadał na konferencji prasowej o momencie, w którym odnaleźli ich nurkowie jeden z uratowanych z jaskini Tham Luang chłopców. O godzinie 20. w programie specjalnym na antenie TVN24 reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Szczęśliwa 13. Akcja ratunkowa w jaskini". zobacz więcej »

         Mbappe odda pieniądze z mundialu na cele charytatywne

         Francuski piłkarz przyznał, że samą zapłatą i zaszczytem jest tworzyć drużynę narodową, a pieniądze wesprą fundację Premiers de Cordee, która organizuje zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych i hospitalizowanych dzieci. Zobacz TOTERAZ.

         INFORMACJE SPORTOWE »

         Sprzątanie śmieci wyrzuconych na promenadę podczas przypływu w Bombaju, Indie. (Fot. Divyakant Solanki/PAP/EPA) czytaj dalej »