tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Hucpa polityczna". Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dołączył do protestu

"Hucpa polityczna". Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dołączył do protestu
Foto: Jacek Turczyk/PAP | Video: tvn24 Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dołączył do protestujących lekarzy

- Niech tą polityczną obłudę zostawią dla siebie. Ja nie biorę udziału w hucpach politycznych - oświadczył prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, który przyjechał do protestujących młodych rezydentów. - Nigdy nie chciałem być politykiem, chciałem być lekarzem i chcę być z wami - zapewnił, po czym założył koszulkę z napisem "popieram protest lekarzy" i stanął wśród strajkujących.

- Jesteśmy członkami międzynarodowych organizacji - podkreślił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, który w piątek spotkał się z prowadzącymi od 12 dni protest głodowy lekarzami rezydentami w Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Warszawie. - Zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionych międzynarodowych organizacji z 31 zaprzyjaźnionych krajów, aby wywarły presję na polski rząd, żeby zechciał w ogóle rozmawiać - dodał.

- 31 takich listów jest wysłanych. Jestem przekonany, że odpowiedź napłynie. I nie chodzi o żadną politykę. Chodzi o polskich pacjentów - podkreślił Hamankiewicz.

PKB na ochronę zdrowia

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zaznaczył, że popiera walkę młodych lekarzy, którzy postulują między innymi, by rząd jak najszybciej podniósł do 6,8 procent PKB na ochronę zdrowia.

Hamankiewicz podkreślił, że sprawdził oficjalne dokumenty dotyczące finansowania służby zdrowia w Polsce. -  Jedyny plan, jaki ma polski rząd to jest wzrost do 4,7 procent PKB na ochronę zdrowia do 2020 roku. To jest oficjalny dokument rządu polskiego - poinformował.

"Zakładam koszulkę i staję razem z wami"

Prezes NRL zapewnił rezydentów, że nie zamierza wchodzić w żadne polityczne układy.

- Tak, jak i wy, odmawiamy kontaktu z jakimikolwiek politykami - zwrócił się do młody lekarzy.

- Niech tę polityczną obłudę zostawią dla siebie. Obrady komisji [zdrowia; na godzinę 12 zaplanowano wyjazdowe posiedzenie w szpitalu, gdzie trwa protest - przyp. red.], gdziekolwiek tu będą, niech się toczą, ja nie biorę udziału w hucpach politycznych. Nigdy nie chciałem być politykiem, chciałem być lekarzem i chcę być z wami - powiedział do rezydentów.

"Popieram protest lekarzy"

- Zakładam koszulkę i staję razem z wami - powiedział Hamankiewicz, po czym zdjął marynarkę, założył czarną koszulkę z czerwonym napisem: "popieram protest lekarzy" i dołączył do strajkujących.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

"Ktoś musi odpowiedzieć za wojnę hybrydową przeciw wymiarowi sprawiedliwości"

- To jest krok w dobrym kierunku. Ale to nie jest tak, że jest krok w dobrym kierunku i nic się nie stało. Stało się bardzo dużo. Ktoś musi odpowiedzieć za wojnę hybrydową przeciw wymiarowi sprawiedliwości - ocenił prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. zobacz więcej »

Unijni liderzy potępili atak na Skripala "w najostrzejszy sposób". Wskazali na Rosję

Rosja jest prawdopodobnie odpowiedzialna za atak w Salisbury - zgodzili się przywódcy krajów Unii Europejskiej na szczycie europejskim w Brukseli. Część krajów - jak informują źródła - nie wyklucza w tej sytuacji wydalenia rosyjskich dyplomatów. zobacz więcej »

O 4:30 rano uczcili rocznicę aresztowania Jana Bytnara "Rudego"

Ponad setka harcerzy spotkała się pod domem „Rudego” na warszawskim Mokotowie. Oddolna inicjatywa gromadzi z każdym rokiem coraz więcej harcerzy i harcerek. Zobacz TOTERAZ

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

To najstarszy DJ w Polsce. Ma 80 lat i rozkręca imprezy

Jak sam mówi, do stania za konsolą zainspirowała go jego rówieśniczka DJ Wika. Wnuczka chwali się nim przed koleżankami, a muzyczny dziadek gra hity od starego rocka po skoczne Despacito. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »