tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Złodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradł

zobacz więcej wideo »
Złodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradł
  • Złodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradłZłodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradł
  • Ukradli telewizor, po czym go zwrócili. Policja nadal szuka złodzieiUkradli telewizor, po czym go zwrócili. Policja nadal szuka...
Foto: TVN 24 Poznań | Video: TVN 24 Poznań Skradziony telewizor wrócił do szkoły

Wykorzystał remont budynku szkoły w Gorzowie Wielkopolskim i po rusztowaniu wszedł do góry, wyłamał okno i - wraz z kolegą - wyniósł telewizor. Ale po blisko miesiącu złodzieja dopadły wyrzuty sumienia. I w dzień egzaminów gimnazjalnych podrzucił do szkoły karton, w którym oddał skradziony sprzęt. A wraz z nim list z przeprosinami.

Do kradzieży telewizora ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim doszło w nocy z 24 na 25 marca. Dwójka złodziei wspięła się po rusztowaniu i wyłamała okno na pierwszym piętrze. Jeden z nich wszedł do środka i wyniósł telewizor, drugi stał na czatach. Wszystko nagrały szkolne kamery.

Dyrektorka zgłosiła kradzież policji i przekazała funkcjonariuszom nagrania. Od tego momentu policjanci szukali sprawców włamania z kradzieżą. I szukają ich nadal. Ale w międzyczasie do szkoły wrócił skradziony telewizor.

Bali się otworzyć

- 18 kwietnia, w dniu egzaminu, a konkretniej w noc go poprzedzającą, podrzucona została nam paczka - mówi Jolanta Sikora, dyrektorka szkoły.

Od początku podejrzewano, że to może być telewizor, ale ze względów bezpieczeństwa paczki nie otwierano. O tajemniczym pakunku powiadomiono policję. I to na komisariacie okazało się, że faktycznie, w środku jest skradziony ze szkoły sprzęt. Ale nie tylko. W środku był też list z przeprosinami.

- Osoba ta pisze o sobie "to ja złodziej" i że oddaje telewizor, jako że ma wyrzuty sumienia. Przyznaje się, że ukradł i że zrobił to pod wpływem alkoholu. A teraz się wstydzi - wyjaśnia dyrektorka szkoły.

Policja nadal ich szuka

Dla policjantów sprawa jednak nie jest zakończona. - Nadal mówimy o kradzieży z włamaniem i nadal poszukujemy sprawców czy też sprawcy tego przestępstwa - podkreśla Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Co więcej, dzięki temu, że telewizor zwrócono, policja dysponuje w sprawie nowymi materiałami. - Ślady zostały zabezpieczone zarówno w marcu, kiedy mieliśmy informacje o samym czynie, a także teraz, kiedy sprzęt został zwrócony - tłumaczy Jaroszewicz.

Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje