tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pomyłkowe zmieszanie substancji chemicznych i zatrucie oparami w szklarni. 32 osoby ewakuowane

Pomyłkowe zmieszanie substancji chemicznych i zatrucie oparami w szklarni. 32 osoby ewakuowane
Foto: faktykaliskie.pl Pracowników szklarni ewakuowano

W szklarni w gospodarstwie ogrodniczym w Bogucicach pod Kaliszem niespodziewanie pojawiły się opary chloru. - Ewakuowano 32 pracowników, cztery osoby zaczęły zgłaszać dolegliwości - mówi dyżurny kaliskich strażaków. Przetransportowano je do szpitala. Niebezpieczne opary powstały przez nieodpowiednie zmieszanie kwasu azotowego i podchlorynu sodowego.

Zgłoszenie dotarło do strażaków w czwartek po południu. Opary pojawiły się w jednym z wydzielonych pomieszczeń szklarni. - W wyniku zmieszania dwóch substancji chemicznych, kwasu azotowego i podchlorynu sodowego, doszło do wydzielania chloru - mówi dyżurny kaliskiej straży pożarnej.

I to właśnie przez opary chloru ludzie w szklarni zaczęli źle się czuć. - Ewakuowano 32 pracowników, cztery osoby zaczęły zgłaszać dolegliwości - podaje dyżurny. Po wstępnej konsultacji z ratownikami medycznymi pracowników przewieziono do szpitala w Kaliszu.

Szef zabezpieczył mieszaninę

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa chemicznego. Grupa strażaków ze specjalnym sprzętem udała się do szklarni, przewietrzono ją. - Dokonane pomiary potwierdziły brak substancji niebezpiecznych w powietrzu. Powstała mieszanina, która już nie stanowiła zagrożenia, została zabezpieczona przez właściciela zakładu w zamkniętym pomieszczeniu - informuje strażak.

Pracownikom na szczęście nie dolega nic poważniejszego. - Jeden z nich wyszedł ze szpitala, wczoraj wieczorem zapadła decyzja o wypisaniu dwóch kolejnych, czwarta, kobieta, została skierowana na nocną obserwację - mówi Paweł Gawroński, rzecznik placówki.

Sprawą zajmuje się policja. - Prowadzimy działania w kierunku ustalenia ewentualnego narażenia człowieka na utratę zdrowia lub życia - powiedziała Faktom Kaliskim Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.


Źródło: faktykaliskie.pl Na miejscu działała straż pożarna

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje