tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wszedł, pchając wózek inwalidzki na środek ronda

Wszedł, pchając wózek inwalidzki na środek ronda
Foto: Poznański Trójkąt Bermudzki | Video: Poznański Trójkąt Bermudzki Wózkiem przez środek ronda

Samochody z lewej i z prawej, przed nim rowerzysta. Mężczyzna wszedł na środek ronda Kaponiera w Poznaniu, pchając przed sobą niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim.

Kierował się od strony ulicy Zwierzynieckiej na wprost, na ulicę Święty Marcin. Niebezpieczny przejazd pary nagrał jeden z przechodniów przy wieżowcu Bałtyk. Filmik pojawił się w sieci.

Widać na nim, jak mężczyzna, czeka w miejscu na zielone światło. Przed sobą ma wózek z osobą niepełnosprawną. Obok nich czeka też rowerzysta. W pewnym momencie ruszają. Jednoślad wyprzedza parę, a mężczyzna pewnym krokiem, pchając przed sobą wózek z osobą niepełnosprawną,  przemierza całe rondo po ścieżce rowerowej wyznaczonej czerwonym szlakiem.

"To narażanie życia"

Rondo Kaponiera od 2016 roku jest całkowicie niedostępne dla ruchu pieszego. Rowerzyści mogą pokonać skrzyżowanie poruszając się po ścieżkach rowerowych, natomiast piesi powinni za każdym razem korzystać z przejść podziemnych.

- Ścieżka rowerowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla ruchu rowerów. Osoba na wózku inwalidzkim funkcjonuje w zasadach ruchu drogowego jako osoba piesza, więc powinna poruszać się po chodniku - tłumaczy Marta Mróz z miejskiej policji.

- To narażanie życia, o tyle niebezpieczne, że organizacja ronda - ruch okrężny - łączy zjazdy w różnych kierunkach - dodaje.

Jak mówi, zgłoszeń o parze pokonującej rondo nie było.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje