tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Wikariusz zawieszony przez kurię. Podejrzewany o posiadanie marihuany

zobacz więcej wideo »
Wikariusz zawieszony przez kurię. Podejrzewany o posiadanie marihuany
 • Wikariusz z Gorzowa zatrzymany. Miał marihuanęWikariusz z Gorzowa zatrzymany. Miał marihuanę
 • Prokuratura nie chce informować o szczegółach sprawyProkuratura nie chce informować o szczegółach sprawy
 • Ksiądz miał hodować marihuanę. Prokuratura zajmuje się sprawą Ksiądz miał hodować marihuanę. Prokuratura zajmuje się sprawą
 • Wikariusz z Gorzowa zatrzymany. Parafianie zaskoczeniWikariusz z Gorzowa zatrzymany. Parafianie zaskoczeni
Foto: TVN 24 | Video: TVN 24 Ksiądz z Gorzowa został zawieszony przez kurię

Ciasteczka z marihuaną mieli znaleźć policjanci u jednego z księży z Gorzowa Wielkopolskiego. Prokuratura nie chce zdradzać szczegółów sprawy, podobnie jak kuria. Ta ostatnia jednak zawiesiła duchownego w obowiązkach.

Według nieoficjalnych informacji na trop księdza, który miał posiadać marihuanę, gorzowscy policjanci wpadli już kilka miesięcy temu. Wówczas mężczyzna miał zakupić na jednej ze stron internetowych sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Tuż przed świętami na plebanii mieli pojawić się policjanci. Na miejscu mieli znaleźć wspomniany sprzęt i ciasteczka z marihuaną. O sprawie poinformowano prokuraturę.

"Opinia publiczna nie może posiadać szerszych informacji o sprawie"

Śledczy na razie nie udzielają szczegółowych informacji na ten temat. Pytany o zatrzymanie pod koniec marca księdza, który miał uprawiać marihuanę, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim potwierdza jedynie, że takie postępowanie rzeczywiście jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim.

- Z uwagi na etap tego postępowania nie mogę udzielać informacji o dotychczasowych ustaleniach prowadzonego postępowania przygotowawczego. Wymaga ono zgromadzenia materiału dowodowego i w związku z tym, żeby ten materiał był zgromadzony i zabezpieczony, opinia publiczna nie może posiadać szerszych informacji o sprawie - powiedział prokurator Roman Witkowski.

Kuria zawiesza księdza

Jak udało nam się ustalić, sprawa dotyczy wikariusza z  jednej z parafii w Gorzowie Wielkopolskim. Zapytaliśmy kurię diecezjalną w Zielonej Górze. Jak poinformował jej rzecznik, ks. Andrzej Sapieha, duchowny został już zawieszony w obowiązkach.

"Informuję, że nie znamy na razie oficjalnego stanowiska prokuratury w tej sprawie i czekamy na rezultaty prowadzonego przez nią postępowania. Do czasu wyjaśnienia sprawy, biskup diecezjalny polecił duchownemu, by wycofał się z posługi duszpasterskiej. Ksiądz nie będzie więc odprawiał dla wiernych mszy świętych, spowiadał, uczył religii w szkole, ani podejmował innych działań duszpasterskich" - przekazał Sapieha w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje