tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Uderzył ratownika, policja pokazała jego twarz. Sam się zgłosił, chce poddać się karze

zobacz więcej wideo »
Uderzył ratownika, policja pokazała jego twarz. Sam się zgłosił, chce poddać się karze
Foto: KMP Poznań | Video: TVN 24 Poznań Tego mężczyzny szukała policja

Wszczął w szpitalu awanturę, bo chciał natychmiast przejść badanie. Gdy mu odmówiono, uderzył ratownika medycznego. Kilka dni po opublikowaniu wizerunku, mężczyzna sam zgłosił się na policję.

O tym, że mężczyzna sam zgłosił się na policję poinformował jej rzecznik, Andrzej Borowiak. "Znowu zadziałało! Mężczyzna jest właśnie przesłuchiwany na komisariacie i chce poddać się karze" - napisał.

Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze. Ma odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

- Uruchamiamy tę procedurę razem z prokuraturą. Ratownik medyczny podczas pracy jest chroniony przez prawo. Napaść na takiego ratownika może się wiązać z karą nawet 10 lat więzienia - poinformował Borowiak.

Ratownik dostał w twarz

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia 2017 roku w Szpitalu Klinicznym przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu. Osobę, która ma związek z tym zdarzeniem zarejestrowały kamery monitoringu.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna przyszedł do szpitala na izbę przyjęć i domagał się natychmiastowego zbadania przez lekarza. Niestety, na nic zdały się próby uspokojenia mężczyzny przez personel medyczny. Mężczyzna awanturował się i uderzył ratownika medycznego w twarz - informowała Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Ataku nie ma na nagraniu

Wizerunek mężczyzny nagrały kamery monitoringu w szpitalu. Samo uderzenie ratownika nie zostało jednak przez nie zarejestrowane.

- Działo się to we wnęce i nie było go widać na nagraniu. Natomiast na podstawie dostępnych nagrań  trzy osoby wskazały, że to ten mężczyzna odpowiada za atak - mówiła Banaszak.

Twarz mężczyzny opublikowano na policyjnych stronach dopiero po grudniowym przesłuchaniu ostatniej z trzech osób, która widziała zajście. Komendant miejski policji w Poznaniu wyznaczył nawet nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże w jego ujęciu.

Ataki na ratowników medycznych »

Oglądaj
Ataki na ratowników medycznych
Wideo: TVN 24 Katowice Wyrok za zniszczenie karetki pogotowia

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje