tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Zwierzęce cmentarzysko w szklarni. Topiła i zakopywała szczeniaki, zabijała też kocięta

Zwierzęce cmentarzysko w szklarni. Topiła i zakopywała szczeniaki, zabijała też kocięta
Foto: Fundacja Mondo Cane | Video: Fundacja Mondo Cane Zwierzęta zakopywane były m.in. w szklarni pod warzywami

W bestialski sposób zabijała szczeniaki, które później zakopywała w szklarni. Tuż pod warzywami. Po jej posesji biegały wychudzone i wyłysiałe psy, m.in. dwie suki - matki szczeniąt. Interweniujący inspektorzy zabierając skrajnie zaniedbane zwierzęta do schroniska, dostrzegli też spłoszone koty. Kiedy kilka dni później wrócili, żeby je zabrać, prawda uderzyła ich po raz drugi. - Ta pani przyznała, że z kociętami robiła dokładnie to samo - mówi Anna Cierniak z fundacji Mondo Cane.

Tydzień temu informowaliśmy o makabrycznym znalezisku na jednej z poznańskich posesji. Fundacja na rzecz ochrony praw zwierząt dostała zgłoszenie dotyczące zaniedbanych psów. Na miejscu potwierdziło się, że były zagłodzone i schorowane. Oprócz tego suki miały wyciągnięte sutki i pękate brzuchy. Oczywistym było, że musiały rodzić.

Na pytanie weterynarza co właściciele robili ze szczeniakami, kobieta bez emocji, bez ukrywania prawdy wytłumaczyła, że najpierw topiła w wannie, a te których nie mogła utopić, wrzucała półżywe do wykopanej wcześniej w szklarni z warzywami dziury, przysypywała ziemią i dobijała łopatą. Kobieta przyznała się do uśmiercenia w ten sposób kilku miotów. Mogło zginąć od kilkunastu do kilkudziesięciu szczeniąt.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE

W trakcie tej interwencji inspektorzy widzieli również koty biegające po posesji. Były spłoszone, nie dało się wtedy ich zbadać. Przedstawiciele fundacji Mondo Cane wrócili po nie kilka dni później.

Kocięta zakopane w ogródku

- Tym razem koty były w domu. Nie były w tak fatalnym stanie jak psy. Jedna kotka najprawdopodobniej ciężarna, z zaburzeniami neurologicznymi i jakimś guzem na głowie. Były też dwie inne, żadna nie wysterylizowana. Swobodnie wychodziły na dwór, więc istniało dokładnie takie samo podejrzenie, co wcześniej - opowiada o drugiej wizycie Anna Cierniak z fundacji Mondo Cane.

- Podobnie jak wtedy, tak i teraz pani przyznała, że były kocięta i robiła z nimi dokładnie to samo, co ze szczeniętami - dodaje Cierniak.

Trzy dorosłe koty zostały właścicielom odebrane i przekazane pod opiekę weterynarza.

Zarzuty dla małżeństwa

Sprawa, począwszy od pierwszego wejścia na posesję, cały czas nadzorowana jest przez policję. Właściciele zwierząt już mają postawione zarzuty.

- Za psy kobieta usłyszała zarzut znęcania się oraz uśmiercania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał pierwszy z tych zarzutów - informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jeśli chodzi o koty, to policja czeka jeszcze na opinię od weterynarza dotyczącą stopnia zaniedbania. Jeśli wypowie się krytycznie, to małżeństwo może mieć postawione kolejne zarzuty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
awa953

Czy w więzienia sa jeszcze miejsca na tych wszystkich zwyrodnialców, na wolności takich jak ci pozostało jeszcze tysiące nie ujawnionych.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje