tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pułkownik podejrzany o płatną protekcję nie pójdzie do aresztu

Pułkownik podejrzany o płatną protekcję nie pójdzie do aresztu
Foto: CBA Śledztwo prowadzi CBA

Poręczenie majątkowe i dozór przełożonego zastosowała poznańska prokuratura wobec podejrzanego o płatną protekcję pułkownika z warszawskiego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Oficer usłyszał trzy zarzuty.

Poznańska delegatura CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu śledztwo w sprawie przyjmowania w 2015 i 2016 r. w Powidzu i w Warszawie korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko.

W tej sprawie, we wtorek, Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pułkownika służącego w DGRSZ w Warszawie, podpułkownika - komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Pułkownik się nie przyznaje

Zastępca prokuratora okręgowego do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek poinformował w czwartek, że pułkownik usłyszał trzy zarzuty dotyczące płatnej protekcji. Dwaj inni zatrzymani żołnierze podejrzani są o pomocnictwo w tym przestępstwie.

- Podejrzany pułkownik nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł, oraz dozór przełożonego wojskowego połączony z zakazem kontaktów z wybranymi osobami - powiedział PAP mjr Skrzypek.

Wobec dwóch pozostałych wojskowych prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru przełożonego. Prokuratura na tym etapie postępowania nie chce udzielać szerszych informacji co do okoliczności sprawy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje