tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przechodzili na pasach, wjechała w nich ciężarówka. Nie żyją dwie osoby

zobacz więcej wideo »
Przechodzili na pasach, wjechała w nich ciężarówka. Nie żyją dwie osoby
  • Przechodzili na pasach, wjechała w nich ciężarówka. Zginęły dwie osobyPrzechodzili na pasach, wjechała w nich ciężarówka. Zginęły...
  • Do wypadku doszło w Koźminie WielkopolskimDo wypadku doszło w Koźminie Wielkopolskim
Foto: Marek Radziszewski / TVN 24 Poznań | Video: Marek Radziszewski / TVN 24 Poznań Do wypadku doszło przed godz. 6 na drodze krajowej nr 15

Na drodze krajowej numer 15 w Koźminie Wielkopolskim ciężarówka wjechała w dwie osoby prawidłowo przechodzące przez przejście dla pieszych. Zginęli 83-latka i 46-latek.

Do wypadku doszło około godziny 5:45 w Koźminie Wielkopolskim na drodze krajowej numer 15.

- Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych przez pojazd ciężarowy - podaje Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji.

Już schodzili z zebry

Piesi zginęli. - To mężczyzna w wieku 46 lat, który zmarł na miejscu. 83-letnią kobietę próbowali uratować ratownicy. Niestety, nie udało się - mówi Szczepaniak.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że piesi schodzili już z przejścia.

Za kierownicą ciężarówki siedział 61-letni mieszkaniec Gniezna. Był trzeźwy. - Został przewieziony na komendę na badania i przesłuchanie - wyjaśnia Szczepaniak.

Po zdarzeniu kierowca ciężarówki tłumaczył, że skupił się na nadjeżdżającym z przeciwka pojeździe ze źle ustawionymi światłami i nie zauważył pieszych.

Jak ustalili policjanci, jechał też za szybko. - W całym Koźminie samochody ciężarowe mogą poruszać się z prędkością do 40 km/godz. Wstępnie ustalono, że kierowca ciężarówki jechał o ponad 30 km/h za szybko - mówi Szczepaniak.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, on sam został także zatrzymany do wyjaśnienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje