tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Michałki z fyrtla

Poznań robi "sweet focie". "Trzeba pokazać własne emocje"

Poznań robi "sweet focie".
"Trzeba pokazać własne emocje"
Foto: TVN24 Poznań / Michał Paź- Fotografia/ Facebook | Video: TVN24 Poznań Najlepsze sweet focie zostaną nagrodzone

Poznaniacy mogą pochwalić się swoimi prywatnymi zdjęciami w szerokim kręgu. Pomysłodawcy projektu "Sweet Poznań" zachęcają do utrwalenia kadrów ze swojego życia. Fotografie mają trafić do albumu, na wystawę, aby finalnie stworzyć wyjątkowy obraz Poznania i jego mieszkańców.

"Sweet Poznań" to projekt fotografa, Michała Pazia. Chce on pokazać obraz współczesnego Poznania wykorzystując do tego prywatne zdjęcia, które na portalach społecznościowych bywają nazywane złośliwie "sweet fociami". Z nadesłanych fotografii powstanie album i wystawa. Dla autorów 50 najciekawszych fotografii w Poznaniu, czekają nagrody.

Polacy, jacy jesteśmy?

Swoje fotografie można przesyłać cały czas przez stronę internetową projektu. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną ocenione, a najlepsze wezmą udział w projekcie Sweet Polska, pokazującym profil dzisiejszego Polaka.

Organizatorzy zamierzają szukać odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

- Jacy jesteśmy w Poznaniu, w Gdańsku, w Krakowie, czy są podziały czy też zniknęły? Czy tak samo się ubieramy, kochamy zwierzęta, mamy te same marzenia, wnętrza i pomysły? - wylicza Michał Paź. - Chciałbym żeby ukoronowaniem tego pomysłu była wielka wystawa z wielką liczbą zdjęć. Nie chciałbym sam dokonywać tej selekcji. Chciałbym, żeby mogły one być przeglądane przez ludzi, którzy są z innej dziedziny, socjologów i psychologów. Mogliby oni zobaczyć i uchwycić to czego ja nie potrafię. Na koniec powstanie z tego wystawa pod tytułem Sweet Polacy - opisuje fotograf.

"Pokazać własne emocje"

Liczba zdjęć, które można przesłać jest dowolna. Liczy się to, żeby zawrzeć w nim kawałek siebie i pokazać swoje życie.

- Chodzi o to, żeby pokazać własne emocje i wnętrze. Ci którzy już zrobili sobie zdjęcia maja pewne wyobrażenie o sobie o świecie, które pokazują właśnie na zdjęciu. Ciągle zadajemy sobie egzystencjalne pytania, po co jesteśmy? Po co istniejemy? To wszystko chcę właśnie pokazać- tłumaczy Paź.

Aby walczyć o nagrody zdjęcie lub zdjęcia należy wysłać do 20 stycznia. Nie znaczy to jednak, że później inicjatywa stanie się martwa.

- Chciałbym żeby ludzie przesyłali zdjęcia stale, nawet już po rozdaniu nagród. Strona ma być żywa i aktualna - podsumowuje Paź.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Michałki z fyrtla

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje