tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Winda w przychodni nie działa od kwietnia. Pacjenci nie mogą się dostać do lekarzy

zobacz więcej wideo »
Winda w przychodni nie działa od kwietnia. 
Pacjenci nie mogą się dostać do lekarzy
  • Winda nie działa, trzeba wchodzić po schodachWinda nie działa, trzeba wchodzić po schodach
  • "Sytuacja wygląda dosyć krytycznie""Sytuacja wygląda dosyć krytycznie"
Foto: TVN24 Poznań | Video: TVN24 Poznań Winda nie działa, trzeba wchodzić po schodach

Ponad 20-letnia winda się zepsuła. Na dobre. Nie można jej było naprawić, więc zamówiono nową. Zacznie działać dopiero w październiku. To duży problem dla pacjentów, którzy na 1. piętro - gdzie odbywa się np. rehabilitacja - mogą dostać się tylko po schodach. Dla niektórych to ponad siły.

Winda w przychodni lekarskiej na os. Chrobrego w Poznaniu nie działa od kwietnia. W starej konstrukcji popsuła się część, której już nie produkują.

O ile nie stanowi to większego problemu dla osób pełnosprawnych, tak dla ludzi poruszających się o kulach, wózku czy po prostu w zaawansowanym wieku, te kilkadziesiąt stopni stanowi spore wyzwanie albo wręcz staje się barierą nie do pokonania.

Pacjenci rezygnują

- Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, zarządca budynku, nie jest w stanie naprawić jej od miesięcy. Płacimy wysokie czynsze, w budynku jest wystarczająco miejsca, aby wybudować nową windę. Skoro ZKZL nie chce tego zrobić, powinien zapłacić osobie, która wnosiłaby chorych i niepełnosprawnych pacjentów do gabinetów na pierwszym piętrze – mówi nam jedna z lekarek.

W gabinetach tych przyjmują m.in lekarze rodzinni, stomatolodzy czy ginekolodzy. Co ciekawe, odbywa się tam też... rehabilitacja. Trudno wymagać od kogoś wymagającego rehabilitacji, żeby wdrapywał się po schodach ma piętro. Część pacjentów musi rezygnować ze swoich wizyt.

Winda pojedzie jesienią?

Zarówno personel przychodni, jak i sami pacjenci sygnalizowali ZKZL, że awaria windy jest dużym utrudnieniem w prawidłowym funkcjonowaniu placówki.

- Sytuacja wygląda dosyć krytycznie - przyznaje Arkadiusz Stasica, prezes ZKZL. - Próbowaliśmy tę windę doprowadzić do użytku poprzez konserwację i wymianę niektórych elementów. Niestety, okazało się, że winda mająca grubo ponad 20 lat nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Trzeba ją po prostu wymienić. Podjęliśmy decyzję, aby zamówić nową windę - mówi.

Jak zapewnia Stasica, już została podpisana umowa z wykonawcą. Dźwig będzie robiony na wymiar przez zagranicznego producenta, a to musi trochę potrwać. Potem prace remontowe w przychodni, odbiory. Urzędnicy szacują, że winda będzie jeździć nie wcześniej niż w październiku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje