tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nowy rozkład jazdy pociągów

Nowy rozkład jazdy pociągów
Foto: P.Krzywicki / PKP S.A. Dworzec PKP w Poznaniu

Od poniedziałku obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Kolejarze zafundowali mieszkańcom Wielkopolski sporo zmian. Część połączeń została zlikwidowana, niektóre pociągi jadą skróconą trasą.

Najwięcej połączeń zniknęło na trasie Rawicz-Wrocław: nie jadą pociągi o godz. 5.30, 8.03 i 16.02 oraz pociąg z Wrocławia do Rawicza o godz. 15.17. Na trasę nie wyjadą też pociągi z Poznania do Leszna o godz. 15.05 i z Leszna do Poznania o godz. 7.20.  

"Wilda" i "Szczeliniec"

Z rozkładu jazdy wypadł również piątkowy pociąg "Wilda" z Gorzowa Wielkopolskiego do Poznania, a "Szczeliniec" (15:30) nie pojedzie już do Międzylesia. Trasę z Poznania zakończy we Wrocławiu. Tam także rozpocznie trasę pociag "Mamry" (11:53), który na odcinku Wrocław - Poznań będzie kursować okrężną trasą. Skrócony został także pociąg relacji Skierniewice - Poznań (12.56), który rozpocznie trasę z Kutna.

Do tej pory "Merkury" na trasie Poznań-Szczecin jeździł codziennie, teraz jeździ tylko w poniedziałki i soboty. Ze Szczecina do Poznania tylko w piątki i niedziele.

Połączenia z Poznania do Wrocławia o godz. 12.40 i 16.40 pojadą jedynie do Rawicza. Odwołane zostało z kolei połączenia na trasie Poznań - Września o godz. 15.05.

Nowe połączenia

Pociągi na trasie Poznań-Kościan, które do tej pory jeździły tylko w dni robocze, teraz będą kursować również w weekendy.

Uruchomione zostały także nowe połączenia na trasach: Leszno-Rawicz o godz. 6.00 i Rawicz-Leszno o godz. 6.48 oraz kursujące w dni robocze Poznań – Oborniki Wlkp o 14:40 i Oborniki Wlkp - Poznań o 18:30.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje