tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nowe stowarzyszenie kibiców Lecha ma "kreować pozytywny wizerunek kibola"

Nowe stowarzyszenie kibiców Lecha 
ma "kreować pozytywny wizerunek kibola"
Foto: Adam Polak/legia.com "Wiara Lecha" odpowiadała za doping na stadionie "Kolejorza"

Rozwój struktur kibicowskich, wspieranie klubu i prowadzenie działań, które zwiększą frekwencję na stadionie - to główne zadania nowego Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, które zastąpi "Wiarę Lecha". Organizacja została już zarejestrowana w sądzie.

Decyzja o zakończeniu działalności poprzedniego stowarzyszenia została podjęta w sierpniu 2013 roku. Oficjalnym powodem było wyczerpanie się formuły stowarzyszenia oraz brak chętnych do zarządu organizacji. Nieoficjalnie - nagonka medialna na kibiców Lecha.

Powrót Majchrzaka

- Naszym zadaniem będzie przede wszystkim kreowanie pozytywnego wizerunku "kibola" Lecha oraz rozwój struktur kibicowskich. Chcemy koncentrować się na wspieraniu własnego klubu, czyli prowadzeniu dopingu oraz działań, które zwiększą frekwencję na stadionie - powiedział wiceprezes nowego stowarzyszenia Radosław Majchrzak.

Majchrzak to były prezes Lecha Poznań. Kierował klubem w latach 2000-2006. władze przejął w momencie, gdy po 28 latach "Kolejorz" spadł z ekstraklasy. Za jego rządów klub najpierw uchronił się przed kolejnym spadkiem a w kolejnym sezonie wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. W 2006 r. doprowadził do fuzji Lecha z Amicą Wronki. Został wtedy członkiem rady nadzorczej klubu. Po kilku latach opuścił to stanowisko.

Chcą współpracować z Wiarą Lecha

Pierwsze rozmowy o założeniu nowego stowarzyszenia prowadzone były po decyzji "Wiary Lecha" o zakończeniu działalności przez to stowarzyszenie. W międzyczasie zmieniono profil tej organizacji i przekształcono w klub piłkarski. Obecnie K.K.S. Wiara Lecha występuje w poznańskiej A klasie.

- "Wiara Lecha" sama zdecydowała, że sprawy kibicowskie ją nie interesują i chce zająć się tylko piłką nożną. W naszych planach jest jednak współpraca z ludźmi, którzy tworzą to stowarzyszenie. Liczymy na to, że będą chcieli nam pomóc - zaznaczył Majchrzak.

Jak dodał, że w najbliższym czasie zostanie ustalony plan działania nowego stowarzyszenia.

- Na pewno będziemy rozmawiać z klubem, ponieważ kibice bez zespołu oraz on bez kibiców nie mogą istnieć. Będziemy chcieli ustalić kierunki rozwoju naszej organizacji. Moim zdaniem ta współpraca powinna być korzystna dla nas oraz klubu - podkreślił wiceprezes stowarzyszenia.

Jego prezesem będzie Piotr Ciesielski, a członkiem zarządu Jarosław Czyż. Członkostwo w stowarzyszeniu będzie bezpłatne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje