tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niemiec z gangu motocyklowego zatrzymany przez "łowców głów"

Niemiec z gangu motocyklowego zatrzymany przez "łowców głów"
Foto: KWP Gorzów Wielkopolski | Video: KWP Gorzów Wielkopolski 53-latek zostanie teraz wydany niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości

53-letni Niemiec poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez lubuską policję. Mężczyzna, na którym ciąży wyrok za handel dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych, należał do jednej z motocyklowych grup przestępczych w Europie. Do odsiadki ma 4,5 roku. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

53-latek był skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i środkami psychotropowymi. Mężczyzna należał do jednej z grup motocyklowych z Europy. Usłyszał łącznie cztery poważne zarzuty, właśnie za obrót dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych. Śledztwem zajmowała się grupa dochodzeniowo-śledcza z Urzędu Kryminalnego Północnej Nadrenii i Westfalii.

Wyrok usłyszał 17 sierpnia 2015 roku. Miał trafić za kratki na 4,5 roku. Od ponad dwóch lat był jednak nieuchwytny dla organów ścigania.

W Polsce szukali go od listopada

Tropy prowadziły śledczych do Polski. - Na początku listopada 2017 roku kryminalni z Gorzowa Wlkp. zostali poinformowani, że mężczyzna ten może przemieszczać się w strefie przygranicznej. Ale żadnych przełomowych informacji w tej sprawie związanych z miejscami przebywania poszukiwanego 53-latka nie było - tłumaczy Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp., czyli lubuscy "łowcy głów".

"Był zaskoczony"

Ich ustalenia doprowadziły do tego, że w grudniu wytypowali miejsca, gdzie może ukrywać się 53-latek. 28 grudnia policjanci zatrzymali poszukiwanego Niemca w jednym z wynajmowanych przez niego mieszkań w przygranicznym Gubinie.

- Zatrzymaniem był zaskoczony. 53-latek został przewieziony do Prokuratury w Zielonej Górze, gdzie z jego udziałem zostały przeprowadzone czynności procesowe. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej - kończy Maludy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje