tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

700-kilogramowy byk wpadł do kanału w oborze. Wyciągnęli go strażacy

700-kilogramowy byk wpadł do kanału w oborze. Wyciągnęli go strażacy
Foto: PSP Piła | Video: PSP Piła Wyciągnęli byka

Wyciągnąć 700-kilogramowego byka z ciasnego kanału w oborze - przed takim zadaniem stanęli strażacy z Piły. W ruch poszły liny, węże, taśmy i piła. Udało się.

Nietypowa interwencja w Morzewie (woj. wielkopolskie). Pod koniec grudnia do jednego z tamtejszych gospodarstw rolnych wezwano straż pożarną. Pomocy potrzebował byk.

- Zwierzę wpadło do kanału w oborze o głębokości dwóch metrów. Nie wiadomo, jak to się stało. 700-kilogramowy byk nie był w stanie sam się wydostać - mówi mł. bryg. Zbigniew Szukajło z pilskiej straży pożarnej.

700 kilogramów na linach

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy strażaków, którzy przez trzy godziny starali się wyciągnąć zwierzę. Łatwo nie było.

- Niestety otwór, przez który wpadł byk, był za mały, żeby bezpiecznie go ewakuować. Dlatego trzeba było go powiększyć za pomocą piły - opowiada Szukajło.

A to dopiero początek. Potem strażacy ustawili "rusztowanie" i za pomocą lin, taśm ratowniczych oraz węży pożarniczych wyciągnęli wyczerpane zwierzę.

Przez cały czas na miejscu byli weterynarz oraz właściciel byka. - Właściciel był w szoku. Nie dowierzał, że udało nam się wyciągnąć tego byka - dodaje Szukajło.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje