tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kto zawinił? Inwestor oszczędny w słowach, wykonawca milczy

Kto zawinił? Inwestor oszczędny w słowach, wykonawca milczy
Foto: TVN24 Poznań | Video: TVN24 Poznań Siedziba ZRUGu

Dwóch pracowników firmy wykonującej roboty przy gazociągu zginęło w wyniku wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. Jednak Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych nie komentuje sprawy i odsyła do rzecznika inwestora, firmy Gaz-System. - Nie odpowiadam na pytania o ZRUG - ucina Małgorzata Polkowska, rzeczniczka Gaz-Systemu.

W piątek rano, ekipa TVN24 pojechała przed siedzibę ZRUG, aby porozmawiać o zajściu. Ochroniarze nie wpuścili jej nawet na teren firmy. Tłumaczyli się, że dostali zakaz wpuszczania mediów. Nie powiedzieli dokładnie od kogo i dlaczego.

Telefony wyżej postawionych pracowników milczą. Mężczyzna, który odbiera telefony w centrali, odsyła do rzecznika Gaz-Systemu.

Mechaniczne uszkodzenie

- Ja nie odpowiadam na pytania o ZRUG, jestem rzecznikiem Gaz-Systemu - powiedziała Małgorzata Polkowska, rzecznik prasowy operatora. - Gazociąg był dokładnie zaznaczony na mapach i planach, które wykonaliśmy - zapewniła.

- W Jankowie Przygodzkim były prowadzone roboty budowlane przy użyciu ciężkiego sprzętu i nastąpiło mechaniczne uszkodzenie gazociągu. Nie możemy teraz stwierdzić, jaki był ich związek przyczynowo-skutkowy z katastrofą. Będzie to wyjaśnione - tłumaczył wcześniej na antenie TVN 24 Jakub Stypuła, dyrektor dyrektor inwestycyjny Gaz-Systemu.

Zginęło dwóch mężczyzn

Ofiary śmiertelne pożaru w Jankowie Przygodzkim to pracownicy firmy prowadzącej prace ziemne przy wykopie - poinformował w piątek PAP Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. Śledczy przesłuchali już kilkanaście osób. Walczak podał, że ofiary to mężczyźni w wieku 35 i 39 lat.

W wybuchu gazociągu rannych zostało kilkanaście osób.

Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24. CZYTAJ WIĘCEJ

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje