- Zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem nastąpi poszerzenie azylu dla pieszych i wyłączenie pasa jezdni ulicy Hetmańskiej tak, żeby piesi czuli się na tym skrzyżowaniu bezpieczniej - wyjaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Zniknie lewoskręt

Tym samym zlikwidowany zostanie lewoskręt z ulicy Hetmańskiej w ulicę Dmowskiego dla kierowców jadących od ulicy Głogowskiej.

- Aby dojechać do części ulicy Dmowskiego, trzeba będzie na przykład jechać na wprost i skręcić w lewo na kolejnym skrzyżowaniu – w ulicę Kolejową - wyjaśnia Kaniewska.

Źródło: targeo Skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego

Jak dodaje, wraz z Miejskim Inżynierem Ruchu i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach ZDM będzie się przyglądać sytuacji na skrzyżowaniu i w jego otoczeniu po wprowadzeniu zmian.

- Możliwe będzie także wprowadzanie doraźnych zmian organizacji ruchu w formie czasowych rozwiązań - zapowiada.

Już zmieniono pracę sygnalizacji świetlnej przy przejściu. Obecnie priorytet mają piesi przechodzący przez ul. Hetmańską.

Z uwagi na prowadzone prace drogowe kierowcy muszą liczyć się z wygrodzeniami na jezdni i ograniczeniem prędkości. Zmiany mają być wprowadzane do końca tygodnia.

- Jednocześnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji budowlanej dla przebudowy skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego, których zakończenie planowane jest w październiku - dodaje Kaniewska.