tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Handlowali narkotykami w więzieniu. Wśród zatrzymanych strażnicy

zobacz więcej wideo »
Handlowali narkotykami w więzieniu. Wśród zatrzymanych strażnicy
  • Narkotyki ukryte w kartachNarkotyki ukryte w kartach
  • Narkotyki w więzieniu. Zatrzymane 17 osóbNarkotyki w więzieniu. Zatrzymane 17 osób
Foto: CBŚP | Video: CBŚP W sprawie zatrzymano 17 osób

Prokuratorskie zarzuty usłyszeli już członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którzy mieli handlować narkotykami w Zakładzie Karnym we Wronkach (wielkopolskie). W sprawie zatrzymano łącznie 17 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Biuro Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej wykazało że osoby osadzone w zakładzie karnym we Wronkach mają dostęp do narkotyków. Zebrany materiał dowodowy wskazywał także na to, że w tę nielegalną działalności mogą być zamieszani funkcjonariusze Służby Więziennej.

Zatrzymane 17 osób

W działania włączono policjantów z całej Polski: z Poznania, Warszawy, Opola, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. - W okresie od 20 do 22 grudnia wykonano czynności z udziałem łącznie 17 osób podejrzanych, w tym 14 osób to osadzeni w Zakładzie Karnym we Wronkach, w Zakładzie Karnym w Koziegłowach i w Areszcie Śledczym w Poznaniu, 2 podejrzanych to funkcjonariusze Służby Więziennej, a 1 osoba w przeszłości była osadzona w Zakładzie Karnym we Wronkach – wymienia Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Kilogram na miesiąc

15 podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która od stycznia 2009 r. do grudnia 2017 r. zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Zakładu Karnego we Wronkach substancji psychotropowych i środków odurzających. W ciągu miesiąca "za kratki" trafiał co najmniej kilogram narkotyków za kwotę 50 zł za 1 gram.

Zarzuty usłyszeli także dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej, którym zarzucono popełnienie przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

10 osób w areszcie

Na wniosek prokuratora wobec 10 osób podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W toku śledztwa wykonywane są dalsze czynności dowodowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje