tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Chwila sławy dla Sławy. Zjechały campery z całego świata

Chwila sławy dla Sławy. Zjechały 
campery z całego świata
Foto: TVN24 Poznań | Video: TVN24 Poznań Za rok impreza odbędzie się w Pekinie. rok temu campery zjechały do Montrealu

79. Międzynarodowy Zlot Campingu i Caravaningu trwa właśnie w Sławie w województwie lubuskim. Mała miejscowość znalazła się w doborowym towarzystwie gospodarzy zlotów. Poprzedni odbył się w Montrealu, a następny będzie gościć Pekin.

Do Sławy przyjechało około 500 załóg caravaningowych z 30 krajów, łącznie ponad 2 tysiące ludzi. Impreza potrwa od 6 do 14 sierpnia. Sława walczyła o organizację zlotu przez półtora roku, konkurując z kuratorami w Hiszpanii i Holandii.

Silna delegacja z Chin

Najbardziej liczna jest ekipa z Chin, które w przyszłym roku będą gospodarzami światowego zlotu. Przyjechali między innymi podpatrywać organizatorów. Łącznie delegacja chińska ma liczyć 40 osób wliczając w to ministra turystyki tego kraju.

- Główne cele tego spotkania są dwa. Po pierwsze, integracja środowiska caravaningowego z całego świata. W tym celu zjeżdżają się tutaj przedstawiciele wszystkich organizacji zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu. Drugim celem jest oczywiście promowanie regionu i samej miejscowości - tłumaczy prezes Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu Michał Szeftel.

"Też bym tak chciał"

Z faktu organizacji imprezy zorganizować właśnie w tu cieszy się Piotr Kokorniak, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.

- Sam kiedyś na emeryturze chciałbym podróżować takim caravanem, dlatego pomysł imprezy bardzo mi się podoba. W zeszłym roku zlot odbył się w Montrealu, w tym roku w małej Sławie, a za rok w Pekinie. Bardzo się cieszymy, że możemy u siebie gościć tylu zagranicznych turystów - zapewnia dyrektor.

Codzienne wycieczki

Każdego dnia imprezy z ośrodka będzie wyjeżdżało kilka autokarów do najurokliwszych miejsc regionu. Na plaży stanie też wielki namiot, mogący pomieścić do tysiąca osób. Będzie to miejsce imprez kulturalnych, będą odbywały się tam również koncerty i spotkania promujące poszczególne kraje.

Zlot potrwa do 14 sierpnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje