tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Neumann: zapłacimy z Halickim mandaty za odpalenie rac

zobacz więcej wideo »
Neumann: zapłacimy z Halickim mandaty za odpalenie rac
 • Halicki zapowiedział, że zapłaci mandatHalicki zapowiedział, że zapłaci mandat
 • Policja: zbieramy informacje w sprawie odpalenia racPolicja: zbieramy informacje w sprawie odpalenia rac
 • "Słomiane wieńce, ludzkie plony i czas żniw". Spór o Marsz Wolności"Słomiane wieńce, ludzkie plony i czas żniw". Spór o Marsz Wolności
 • Marsz Wolności na ulicach WarszawyMarsz Wolności na ulicach Warszawy
Foto: Twitter / Andrzej Halicki | Video: tvn24 Halicki zapowiedział we wtorek, że zapłaci mandat

- Chętnie zapłacę ten mandat. Procedura jest taka, że musimy wyrazić zgodę, więc w imieniu swoim i Andrzeja Halickiego deklaruję, że zapłacimy te 100 złotych mandatu - oświadczył w środę szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Policja poinformowała, że złoży w Sejmie wniosek o uchylenie immunitetu posłów PO, którzy odpalili race na Marszu Wolności.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji komisarz Sylwester Marczak poinformował we wtorek, że policja skieruje do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu dwóch posłów, którzy 12 maja podczas Marszu Wolności odpalili race. Chodziło o parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej - Sławomira Neumanna i Andrzeja Halickiego.
- Chętnie zapłacę ten mandat. Procedura jest taka, że musimy wyrazić zgodę, więc w imieniu swoim i Andrzeja Halickiego deklaruję, że zapłacimy te 100 złotych mandatu - zapewnił Neumann w środę, w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

- Pojawiła się też wersja, że zapłacimy stówę na Caritas i być może to załatwi sprawę - ironizował polityk PO, nawiązując do kwietniowych ustaleń władz PiS, zgodnie z którymi ministrowie rządu Beaty Szydło mieli na tę właśnie organizację charytatywną mieli wpłacić pieniądze z przyznanych im comiesięcznych nagród.

Komisarz Sylwester Marczak zaznaczył, że parlamentarzyści będą oskarżeni o popełnienie czynu z artykułu 52. kodeksu karnego, czyli wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.

Chodzi dokładnie o zapis, według którego osoba, która bierze udział w zgromadzeniu i posiada przy sobie materiały pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały czy narzędzia, podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Neumann przypomina policji o uczestnikach Marszu Niepodległości

Neumann zapewnił, że obaj z Halickim odpalili race w sposób bezpieczny. - Mieliśmy przygotowaną gaśnicę, wszystko było przygotowane, żeby te patriotyczne biało-czerwone race były bezpieczne dla ludzi - podkreślił.

Szef klubu Platformy liczy na to, że policja i szef MSWiA Joachim Brudziński "z taką samą determinacją i zaangażowaniem" będą żądać płacenia mandatów przez wszystkich tych, którzy odpalają race na Marszu Niepodległości 11 listopada.

"Marsz Wolności" PO organizowała 12 maja wraz z Nowoczesną i Komitetem Obrony Demokracji.

33 mandaty podczas fety Legii

W poniedziałek kilka tysięcy kibiców zgromadziło się na placu Zamkowym, żeby razem z piłkarzami Legii Warszawa i władzami klubu uczcić zdobycie mistrzostwa Polski.

Jak poinformował Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji, podczas wydarzenia ukarane zostały 33 osoby za takie wykroczenia, jak spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, używanie materiałów pirotechnicznych, zakłócanie porządku publicznego czy wulgaryzmy.

Mandaty nie ominęły także Legionistów - zapłacić karę musieli między innymi Artur Jędrzejczyk, William Remy, Domagoj Antolic i Aleksander Vukovic.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018
Faza grupowa
Faza grupowa
Faza grupowa

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

Ozdób ścianę w nietypowy sposób. Oto robot, który cię w tym wyręczy

Chcesz ozdobić swoją ścianę? To urządzenie narysuje wszystko, co chcesz! A kiedy rysunek ci się znudzi, zmaże go i stworzy nowy. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »

Kreda z drukarki 3D zainspiruje dzieci i pomoże architektom

W technice 3D można już wydrukować niemal wszystko, ale chyba nikt jeszcze nie drukował w niej...kredy. Tak, takiej do rysowania na tablicy albo chodniku. Zobacz TOTERAZ

Rosyjski piłkarz Ilja Kutiepow podczas treningu (fot. Georgi Licovski/EPA/PAP) czytaj dalej »