tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rozebrali się, by walczyć z rakiem piersi

Rozebrali się, by walczyć z rakiem piersi
Foto: BreastFit | Video: tvn24 Badajcie swoje piersi - zachęcają kobiety sportowcy

Zawodnicy fitness zapozowali nago do kalendarza, by zachęcić panie do badania piersi i zbierać pieniądze na pomoc amazonkom. – Kobiecy biust to też męska sprawa – przekonują.

12 najlepszych zawodników uprawiających crossfit – rodzaj ekstremalnego fitnessu, przyjechało we wtorek do Torpedowni w Zatoce Gdańskiej na wyjątkową sesję zdjęciową. I nie chodzi tu wcale o to, że modele odsłonili swoje muskularne ciała, które podziwiają panie, a których inni panowie zazdroszczą. Liczy się przede wszystkim cel – profilaktyka raka piersi.

Herosi rozebrali się do rosołu

Panowie, wśród nich m.in. Bartosz Lipka, Bronisław Olenkowicz czy Marcin Szybaj, najpierw zapozowali do wspólnego zdjęcia ubrani tylko w dżinsy. Potem indywidualnie pozowali do aktów przedstawiających różne ćwiczenia fizyczne.

Autorem zdjęć jest Piotr Fajfer, nagradzany wielokrotnie na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jego umiejętności i niezwykła sceneria dadzą rewelacyjne efekty – przekonują organizatorzy z fundacji Onkocafe.

Rezultat sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć w kalendarzu, który zostanie opublikowany w październiku. Pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dla pań, które musiały się zmierzyć z rakiem. Fundowane będą między innymi zajęcia z coachem dla chorych kobiet, a także spotkania z psychologiem dla partnerów pań, które walczą z tą chorobą lub na nią zmarły. W ubiegłym roku udało się zebrać około 40 tysięcy złotych.

Akcja jest częścią kampanii "BreastFit – kobiecy biust. Męska sprawa". Sportowcy, oprócz pozowania do kalendarza, promują profilaktykę raka piersi, a także apelują do mężczyzn, by ci wspierali kobiety i zachęcali je do okresowych badań.

Oglądaj
Kampania była sukcesem w ubiegłym roku
Wideo: tvn24 Kampania była sukcesem w ubiegłym roku

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje