tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wyścig zdezelowanych aut. "Mega demolka"

Wyścig zdezelowanych aut. "Mega demolka"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Wrak Race w Gdyni

To już czwarta edycja Wrak Race czyli wyścigu wyeksploatowanych samochodów. Stare, popsute gruchoty – to właśnie to, co jest tu najcenniejsze. Wygrywa szybkość, styl i pomysłowość, czyli nowe życie w starych autach.

Na starcie staje kilkanaście wystylizowanych, starych i częściowo popsutych, ale odmienionych aut,

które będą się ścigać na specjalnie przygotowanym wyboistym torze.

- Kto dojedzie do mety i wykona najwięcej okrążeń w czasie 45 minut, bo są trzy 15 minutowe biegi, ten wygrywa – wyjaśnia Maciej Szulwach organizator wyścigu.

Najważniejszy tuning

W wyścigu bierze udział wiele najróżniejszych aut, co najważniejsze nie są to nowoczesne sportowe auta tylko stare wraki. Samochody różnego typu od szkieletów bez drzwi do wystylizowanych wraków.

- Do imprezy dopuszczamy tylko samochody, które będą przerobione, przemalowane i cokolwiek do nich będzie doklejone czy dołożone – dodaje Szulwach.

- Łączymy tutaj tuning optyczny z mechanicznym, zrobiliśmy małe przeróbki i mam nadzieję, że zyskamy trochę mocy. Wymieniliśmy filtr powietrza, zrobiliśmy małą dziurę w masce żeby zwiększyć obieg powietrza, może to coś pomoże – opowiada o przeróbkach Marek Baranowski uczestnik wyścigu.

Sport dla każdego

Uczestnicy, starając się wygrać, nie wahają się uderzać ze wszystkich stron w przeciwników. Oczywiście nie można blokować toru i trzeba dojechać do mety cało.

- Mega demolka, można się wyżyć, nie trzeba krzyczeć na narzeczonego. Przygotowujemy samochód do startu i trzeba go odciążyć czyli wyjąć wszystko co zbędne. Na co dzień jestem fotomodelką i barmanką – kierowcą nie jestem, bo mi nie pozwolili – opowiada Kinga Morawiak, która należy do jednego ze startujących zespołów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje