tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wichura na Pomorzu. Prąd wrócił do mieszkańców

Wichura na Pomorzu. Prąd wrócił do mieszkańców
Foto: Marcin Bielecki / PAP | Video: tvn24 Silna wichura na Pomorzu

Jeszcze tylko nieliczne domy w województwie pomorskim czekają na przywrócenie dostaw prądu. W piątek rano zasilania nie miało kilkadziesiąt miejscowości; linie energetyczne uszkodził wiatr, który silnie wiał w nocy i nad ranem.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej firma Energa-Operator, odpowiedzialna za dystrybucję prądu w regionie, w piątek wczesnym popołudniem w województwie pomorskim zasilania nie mają nadal mieszkańcy Łękwicy w gminie Damnica w rejonie dystrybucji Słupsk.

Prądu nie miała też przez jakiś czas część mieszkańców gdańskich osiedli Kokoszki, Szadółki i Jasień. Rzeczniczka prasowa firmy Energa-Operator Alina Geniusz-Siuchnińska wyjaśniła jednak, że był to efekt awarii, która nie ma nic wspólnego z silnym wiatrem. Dostawy energii już przywrócono.

Silna wichura

W piątek rano - z powodu awarii spowodowanych silnym wiatrem, energii elektrycznej nie mieli mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w Pomorskiem, głównie w rejonie Lęborka i Starogardu Gdańskiego, a ale też w okolicach Kartuz, Wejherowa i Słupska.

Od północy straż pożarna odnotowała w województwie około 40 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru. Najczęściej trzeba było uprzątnąć połamane gałęzie czy drzewa, które utrudniały komunikację. W jednym przypadku – w miejscowości Połczyno w rejonie Pucka - drogę tarasowały elementy blaszanego garażu.

>>>O POGODZIE CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL<<<

Oglądaj
Silny wiatr nad morzem
Wideo: tvn24 Silny wiatr nad morzem
Oglądaj
Mocno wieje na wybrzeżu. Powalone drzewa, brak prądu
Wideo: tvn24 Mocno wieje na wybrzeżu. Powalone drzewa, brak prądu

Uwaga na drogach

Rano straż ostrzegała przed utrudnieniami na drogach.

- Do godz. 8.45 odnotowaliśmy około 20 zdarzeń. Najczęściej trzeba było uprzątnąć połamane gałęzie czy drzewa m.in. nad przystankiem autobusowym, nad parkingiem, które utrudniały komunikację. W jednym przypadku, w miejscowości Połczyno w rejonie Pucka, drogę tarasowały elementy blaszanego garażu - podawał dyżurny Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

W czwartek wieczorem IMGW ogłosiło alert drugiego stopienia (w trzystopniowej skali). Na terenie województwa pomorskiego przewidywano silne porywy wiatru z kierunku zachodniego i północno-zachodniego osiągają nawet 100 km/h. Warunki powinny poprawić się w piątek popołudniu.

- Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie obowiązywało od północy w czwartek do godz. 16.00 w piątek. Wtedy średnia prędkość wiatru może osiągnąć w porywach nawet do 90 km/h. W rejonach położonych bezpośrednio przy morzu porywy mogą osiągnąć nawet do 100 km/h – informował Krzysztof Lewandowski z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Najsilniej powieje nad morzem:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje