tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Szukają chętnych do budowy Trasy Kaszubskiej

Szukają chętnych do budowy Trasy Kaszubskiej
Foto: GDDKiA Ekspresówką z Lęborka do Gdyni w 2020 roku

GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na projekt i budowę ponad 65-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 - z Lęborka do Gdyni - tzw. Trasy Kaszubskiej. Wnioski o udział w obu postępowaniach oferenci mogą składać do 16 listopada. Trasa może być gotowa ok. 2020 roku.

Trasa Kaszubska połączy zachodnią część województwa pomorskiego - region słupski, lęborski - z aglomeracją trójmiejską. ZOBACZ JAK BĘDZIE PRZEBIEGAŁA TRASA KASZUBSKA

Jak poinformował Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, budowa trasy została podzielona na dwa przetargi po dwa zadania w każdym.

Zadecyduje cena

Pierwszy przetarg obejmuje ponad 32. km odcinek od węzła Leśnice przez węzły Łęczyce, Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce, do węzła Luzino. Drugi przetarg dotyczy projektu i budowy ponad 33. km odcinka od węzła Luzino, przez węzły Szemud, Koleczkowo, Chwaszczyno, Gdynia Dąbrowa oraz rozbudowy węzła Gdynia Wielki Kack.

Oba przetargi na projekt i budowę Trasy Kaszubskiej organizowane są według formuły "projektuj i buduj" - przetargi są ograniczone i dwuetapowe. W obu przetargach przy ocenie ofert w 90 proc. będzie decydować cena, a po 5 proc.- gwarancja i termin wykonania.

Źródło: GDDKiA Trasa Kaszubska

Wykonawców wyłonią w 2016 roku

Wnioski oferentów zainteresowanych udziałem w postępowaniach przyjmowane są do 16 listopada 2015 r. Po zweryfikowaniu ofert GDDKiA zwróci się do oferentów z prośbą o określenie ceny i terminu realizacji inwestycji. Michalski przewiduje, że procedura przetargowa może potrwać do przyszłego roku. Jeśli w 2016 r. udałoby się rozstrzygnąć przetargi i podpisać umowy z wyłonionymi wykonawcami to budowa mogłaby się rozpocząć w 2017 roku i potrwać ok. trzech lat.

Trzy lata na budowę

Michalski poinformował, że na realizację zadań przewiduje się termin 34-37 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

Odkorkuje centrum i obrzeża Trójmiasta

Trasa Kaszubska licząca 65 kilometrów ma być jedną z najważniejszych inwestycji drogowych na Pomorzu. Droga ekspresowa S6 może nie tylko odkorkować centrum i obrzeża Trójmiasta, ominąć zatłoczoną Gdynię, Redę, Rumię i Wejherowo, ale przede wszystkim wpłynąć na rozwój mniejszych miejscowości usytuowanych tuż przy niej.

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje