tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Znalazła noworodka przy śmietniku. "Leżał nagi na ziemi, był wychłodzony i tracił oddech"

zobacz więcej wideo »
Znalazła noworodka przy śmietniku. "Leżał nagi na ziemi, był wychłodzony i tracił oddech"
 • Pani Danuta udzieliła noworodkowi pierwszej pomocyPani Danuta udzieliła noworodkowi pierwszej pomocy
 • W mieszkaniu znaleziono substancje. Mogą to być narkotykiW mieszkaniu znaleziono substancje. Mogą to być narkotyki
 • Stan dziecka jest obecnie ustabilizowanyStan dziecka jest obecnie ustabilizowany
 • Mężczyzna wraz żoną zawinęli dziecko w kocykMężczyzna wraz żoną zawinęli dziecko w kocyk
 • Pogotowie dostało zgłoszenie o 9:55Pogotowie dostało zgłoszenie o 9:55
 • Noworodka znaleziono w SzczecinkuNoworodka znaleziono w Szczecinku
 • Noworodek znaleziony na ulicy w Szczecinku wciąż walczy o życie w szpitaluNoworodek znaleziony na ulicy w Szczecinku wciąż walczy o życie w szpitalu
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Noworodek znaleziony na ulicy w Szczecinku wciąż walczy o życie

Gdyby nie pani Danuta, noworodek prawdopodobnie by nie przeżył. Znalazła go na piaszczystej drodze przy osiedlowym śmietniku. – Byłam w szoku. Mąż myślał na początku, że to lalka. Dziecko traciło oddech – opowiada kobieta, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka.

- Wracaliśmy samochodem od rodziców, gdy zobaczyliśmy coś dziwnego leżącego przy drodze. Mąż myślał, że to lalka. Mi od razu wydało się, że to dziecko – opowiada Danuta Borek, mieszkanka Szczecinka. To ona tuż przed godziną 10 we wtorek znalazła noworodka na osiedlu przy ul. Armii Krajowej.

Uratowała mu życie

- Leżał nagi na ziemi. Cały był brudny od niej. Były ślady krwi poporodowej. Moim zdaniem dziecko było dopiero co urodzone – ocenia pani Danuta, pielęgniarka szczecinieckiego szpitala. Chłopiec był wychłodzony, więc kobieta poprosiła męża, by dał jej koc, którym owinęła noworodka. - Zaczął się ruszać, płakać - przypomina sobie.

- W pewnym momencie chłopiec zaczął tracić oddech, więc w miarę możliwości próbowałam udzielić mu pierwszej pomocy – opowiada Borek. Do przyjazdu karetki starała się utrzymać dziecko przy życiu.

Noworodek trafił najpierw do szpitala w Szczecinku, jego stan był bardzo ciężki. - Dziecko było bardzo wyziębione. Jest w inkubatorze, ale oddycha samodzielnie. W tym momencie jego stan jest stabilny – informował nas we wtorek popołudniu Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku. Noworodek został przewieziony do szpitala w Koszalinie.

Na razie nie ma zarzutów

Jak udało się nam dowiedzieć, dziecko żyje i jego stan jest stabilny. – Lekarze stwierdzili stłuczenia pleców i biodra – informuje Gąsiorowski. Jak przyznaje prokurator, oględziny miejsca wskazują, że do dramatycznych scen doszło tuż po porodzie. – Ktoś prawdopodobnie wyrzucił noworodka przez okno – mówi Gąsiorowski.

Policjanci znaleźli ślady krwi na parapecie i oknie na parterze pobliskiego bloku. W mieszkaniu znaleziono także substancje, które prawdopodobnie są narkotykami. Dlatego konkubent matki chłopca został zatrzymany. – Został już przesłuchany, ale na razie nie będę zdradzał treści jego wyjaśnień – mówi Gąsiorowski.

Śledczy chcą przesłuchać także matkę, ale na to na razie nie ma zgody lekarzy ze szpitala w Szczecinku, gdzie kobieta obecnie przebywa. Znajduje się pod opieką lekarzy oddziału ginekologicznego. Jest w dobrym stanie fizycznym.

Reporter portalu iszczecinek.pl nagrał moment, gdy kobieta przekazała dziecko ratownikom pogotowia:

Oglądaj
Kobieta znalazła noworodka i przekazała go pogotowiu
Wideo: iszczecinek.pl Kobieta znalazła noworodka i przekazała go pogotowiu

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje