tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przedszkolanka skazana za namawianie dzieci do bicia kolegów po twarzy

Przedszkolanka skazana za namawianie dzieci do bicia kolegów po twarzy
Video: tvn24 Przedszkolanka skazana za namawianie dzieci do bicia się

Sąd w Gryfinie uznał Iwonę A. winną podżegania swoich podopiecznych z jednego z miejskich przedszkoli do bicia się po twarzy. Sąd skazał ją jednak za naruszenie nietykalności dwójki podopiecznych i ukarał grzywną oraz publikacją wyroku w lokalnych mediach. Kobieta nie przyznała się do winy.

- Mamy do czynienia z małymi dziećmi w stosunku, do których doszło do zachowań karygodnych – komentuje sprawę Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie. – Nie ma wytłumaczenia dla takiego zachowania – uważa.

Sąd nie miał wątpliwości

Kobieta miała zachęcać dzieci do bicia po twarzy dwójkę przedszkolaków – chłopca i dziewczynkę – z przedszkola w Gryfinie. Do zdarzeń doszło w 2013 roku.

Kobieta nie przyznała się do winy. Sąd oparł się jednak na zeznaniach pokrzywdzonych i ich rodziców, rekonstrukcji wydarzeń oraz opiniach psychologów. Nie miał wątpliwości, że Iwona A. jest winna naruszenia nietykalności dwójki podopiecznych, choć sama ich nie dotknęła.

Przedszkolanka zwolniła się z pracy, gdy sprawa trafiła do sądu. Nie został orzeczony wobec niej zakaz wykonywania zawodu przedszkolanki. – Prokurator o to nie wnioskował – tłumaczy Tomala.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje