tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Nowe zarzuty dla "łowcy nastolatek". Łącznie podejrzany jest o 59 przestępstw

zobacz więcej wideo »
Nowe zarzuty dla "łowcy nastolatek". Łącznie podejrzany jest o 59 przestępstw
 • "Krystek" usłyszał osiem kolejnych zarzutów"Krystek" usłyszał osiem kolejnych zarzutów
 • Zwabiał do klubu, nagrywał filmy. Tak działał "Krystek"Zwabiał do klubu, nagrywał filmy. Tak działał "Krystek"
 • Zatrzymali Krystiana W. PS. „Krystek”Zatrzymali Krystiana W. PS. „Krystek”
 • Mógł wykorzystać setkę dziewczyn. "Krystek" aresztowanyMógł wykorzystać setkę dziewczyn. "Krystek" aresztowany
 • 06.11.2015 | „Krystek” w prokuraturze. Podejrzany o zgwałcenie nastolatki nie przyznaje się do winy06.11.2015 | „Krystek” w prokuraturze. Podejrzany o zgwałcenie nastolatki nie...
 • "Krystek" w rękach policji "Krystek" w rękach policji
Video: tvn24 "Krystek" w prokuraturze. Podejrzany o zgwałcenie nastolatki nie przyznaje się do winy

"Krystek" usłyszał osiem kolejnych zarzutów, w tym dwa to czyny o charakterze seksualnym. Mężczyzna podejrzany jest łącznie o popełnienie 59 przestępstw na szkodę 30 osób, banku, Skarbu Państwa, a także towarzystw ubezpieczeniowych.

Krystian W. jest znany w trójmiejskim półświatku jako "Krystek". Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa o charakterze seksualnym. 40-latek przebywa w areszcie od listopada 2015 r. W poniedziałek usłyszał kolejne zarzuty.

- To postępowanie cały czas toczy się. W chwili obecnej uzupełniony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia podejrzanemu ośmiu kolejnych zarzutów - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Pięć zarzutów dotyczy oszustwa oraz usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat więzienia - mówi Wawryniuk.

Śledczy ustalili, że podejrzany "w celu uzyskania nienależnych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia pojazdu" miał podać nieprawdziwe dane pojazdu, który uczestniczył w kolizji. Dodatkowo miał doprowadzić do kolizji drogowych i zgłosić kolizję, która w rzeczywistości nie miała miejsca.

- Wprowadził w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, co do okoliczności i przebiegu zgłoszonych zdarzeń - tłumaczy rzecznik.

Dwa kolejne zarzuty, które usłyszał podejrzany dotyczą czynów o charakterze seksualnym.

- Dotyczą one usiłowania doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych do obcowania płciowego. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat - mówi Wawryniuk.

Podejrzanemu prokurator zarzucił także stosowanie przemocy w celu zmuszenia pokrzywdzonej do zwrotu wierzytelności. Grozi za to kara do 5 lat więzienia - podsumowuje prokurator.

Krystian W. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.

59 zarzutów

Jak informuje prokuratura, w toku prowadzonego postępowania przedstawiono Krystianowi W. łącznie 59 przestępstw na szkodę 30 osób poszkodowanych, szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych.

Większość zarzutów dotyczy przestępstw o charakterze seksualnym.

- Zarzuty, jakie usłyszał podejrzany w tej sprawie, między innymi dotyczyły przestępstw gwałtu oraz usiłowania gwałtu, usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego oraz obcowania płciowego z małoletnimi pokrzywdzonymi poniżej 15. roku życia, nakłaniania małoletnich pokrzywdzonych do  prostytucji oraz czerpania przez podejrzanego z tego procederu korzyści majątkowych - wymienia Wawryniuk.

"Wabił młode dziewczyny"

Sprawa Krystiana W. była szeroko opisywana w mediach. Nazwano go "łowcą nastolatek". Media informowały, że mężczyzna wabił młode dziewczyny pod szkołami, w centrach handlowych lub w internecie. Oferował pożyczki, darmowe dyskoteki lub pracę w modnych lokalach i – wykorzystując okazje - gwałcił je. Według mediów, mężczyzna nagrywał sceny seksu telefonem komórkowym, a nagrania wykorzystywał do szantażowania dziewcząt, by zmusić je do dalszych kontaktów.

W przeszłości wobec Krystiana W. toczyło się kilka dochodzeń związanych z wykorzystywaniem nastolatek. Większość postępowań umorzono, m.in. z powodu zmiany zeznań przez pokrzywdzone.

Do zdarzeń miało dochodzić w latach 2008-2015 na terenie Trójmiasta, Pucka, Wejherowa, Władysławowa. Media łączą też Krystiana W. z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid z Gdańska. Dziewczyna rzuciła się pod pociąg w marcu 2015 r.

Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje