tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Udaremnili przemyt narkotyków do Skandynawii

Udaremnili przemyt narkotyków do Skandynawii
Foto: CBŚP | Video: CBŚP CBŚP zapobiegło przemytowi narkotyków

Gdańscy funkcjonariusze CBŚP udaremnili przemyt haszyszu do Skandynawii. Zatrzymali cztery osoby i zabezpieczyli łącznie 138 kilogramów narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na 7 milionów złotych. Podczas akcji policjanci współpracowali z Morskim Oddziałem Straży Granicznej, Europolem, policją norweską i Urzędem Celnym w Szwecji. Śledztwo nadzoruje pomorski wydział Prokuratury Krajowej.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że przez morskie przejście graniczne w Gdyni ma odbyć się przemyt narkotyków. W celu wyjaśnienia sprawy policjanci nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Gdyni.

- Akcja zaczęła się wieczorem 7 października. Na przejście graniczne bazy promowej w Gdyni, przyjechał samochodem osobowym na norweskich numerach rejestracyjnych 42-letni Dariusz T. Prawdopodobnie na widok umundurowanych funkcjonariuszy Straży Granicznej z psem postanowił przełożyć wyjazd na następny dzień. Nie zdążył jednak odjechać, ponieważ został zatrzymany przez policjantów CBŚP - informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP.

Jak się okazało w aucie była specjalnie skonstruowana skrytka, wkomponowana w konstrukcję samochodu. Policja znalazła w niej około 20 kilogramów haszyszu.

Źródło: CBŚP Zabezpieczone narkotyki są warte 7 milionów złotych

Następnego dnia znaleziono kolejne narkotyki

W niedzielę rano policjanci CBŚP weszli na teren jednej z prywatnych posesji w województwie pomorskim. Z ich ustaleń wynikało, że tam narkotyki zapakowano do samochodu użytego podczas próby przemytu.

W trakcie przeszukania budynków, w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli 72 kg haszyszu, 24 kg marihuany oraz sprzęt służący do specjalnego pakowania narkotyków.

Tego samego dnia policjanci CBŚP zatrzymali 38-letniego Adama S.  i 52-letniego Aleksandra D. W samochodzie oraz mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki - 21 kg haszyszu i kilogram marihuany. Zabezpieczyli także gotówkę w rożnej walucie, w kwocie ok. 150 tysięcy złotych.

Źródło: CBŚP Udaremniono przemyt haszyszu do Skandynawii

Na czarnym rynku warte są 7 milionów

Łącznie, w wyniku przeprowadzonych działań, wyeliminowano z rynku około 138 kg narkotyków. Śledczy oszacowali ich czarnorynkową wartość na około 7 milionów złotych.

We wtorek 10 października policjanci zatrzymali także osobę, której śledczy zarzucają skonstruowanie skrytki do przemytu narkotyków i przerobienie pojazdu, w którym znaleziono narkotyki.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator z Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku zatrzymanym przedstawił zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu przemyt narkotyków z Polski do Skandynawii.

Tymczasowy areszt i do 15 lat więzienia

- Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15, kara grzywny, a także nawiązka do 50 tysięcy złotych - podsumowuje kom. Iwona Jurkiewicz.

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe, uwzględniając wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym aresztowaniu trzech osób.

W stosunku do czwartego mężczyzny, który jest podejrzany o skonstruowanie skrytki, zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Aby wyjaśnić wszystkie aspekty sprawy śledczy współpracowali także z Europolem, policją norweską i Urzędem Celnym w Szwecji.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje