tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Brutalna bójka w Gdańsku, potrącony policjant, strzały za uciekającym autem

zobacz więcej wideo »
Brutalna bójka w Gdańsku, potrącony policjant, strzały za uciekającym autem
  • Do bijatyki doszło na schodach przed CSW "Łaźnia"Do bijatyki doszło na schodach przed CSW "Łaźnia"
  • Świadek opowiada o zdarzeniuŚwiadek opowiada o zdarzeniu
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Do bijatyki doszło na schodach przed CSW "Łaźnia"

Zakrwawiony mężczyzna na chodniku i policyjne strzały za odjeżdżającym samochodem. Po bójce w Gdańsku policja zatrzymała trzech mężczyzn. Jeden z nich z raną postrzałową jest w szpitalu.

We wtorek około godz. 19 na policyjny numer alarmowy zgłoszono bójkę w okolicy Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku.  Na chodniku przy wejściu do budynku od ul. Jaskółczej policja znalazła zakrwawionego mężczyznę. Miał rany głowy.

Strzały w samoobronie

- Ranny został odwieziony do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że w sumie w zdarzeniu brało udział czterech mężczyzn – mówi nam asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Świadkowie zeznali, że rany miały zostać zadane maczetą lub innym niebezpiecznym narzędziem.

Dwóch mężczyzn, którzy brali udział w zdarzeniu, policjanci zatrzymali kilkaset metrów dalej. Jednak jeden z napastników na widok policjantów wskoczył do volkswagena golfa i zaczął uciekać, nie zważając na wezwania do zatrzymania.

- Jeden z policjantów został przez niego potrącony. Funkcjonariusz w samoobronie użył broni, raniąc kierowcę – opowiada Kamińska. Policjant miał być wieziony na masce samochodu przez kilkanaście metrów. Ma mieć uraz nogi.

Mimo postrzelenia,  mężczyzna uciekł. Zatrzymano go dopiero w mieszkaniu kilka ulic dalej. Trafił na razie do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Młot lub maczeta

- W sumie w sprawie zatrzymanych jest czterech mężczyzn w wieku 21-27 lat. Ustalamy motywy i przebieg zdarzenia – informuje Kamińska. Policjanci zabezpieczyli także młot, którym prawdopodobnie zadawano uderzenia. Miał go przy sobie mężczyzna, który uciekał samochodem. Zabezpieczono monitoring z miejsca zdarzenia. Jego zapis ma wyjaśnić szczegóły zdarzenia.

Z opowieści świadka, do którego dotarliśmy, wynika, że w sytuację zaangażowani byli dwaj bracia. Jeden z nich miał stanąć w obronie drugiego i wtedy doszło do bójki.

Wszyscy mężczyźni mieli mieć wcześniej zatargi z prawem.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje