tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zabił 61-latka, a potem jego matkę, bo była świadkiem zbrodni

zobacz więcej wideo »
Zabił 61-latka, a potem jego matkę, bo była świadkiem zbrodni
  • Ruszył proces Tomasza B. oskarżonego o podwójne zabójstwo Ruszył proces Tomasza B. oskarżonego o podwójne zabójstwo
  • Zatrzymano 18-latka Zatrzymano 18-latka
Foto: TVN24 | Video: tvn24 19-latkowi za podwójne zabójstwo grozi dożywocie

18-letni Tomasz B. zabił 61-latka, ponieważ "doszło między nimi do nieporozumienia". Zadał mu 17 ciosów nożem. Świadkiem zbrodni była 86-letnia matka ofiary. Zabił także ją. Kobieta zginęła wskutek gwałtownego duszenia i ciosów zadanych nożem. Teraz, ponad rok od zbrodni, oskarżony stanął przed sądem. Grozi mu dożywocie.

Morderstwo, do którego doszło 24 maja 2016 roku w Jawtach Wielkich (woj. warmińsko-mazurskie), wstrząsnęło mieszkańcami tej miejscowości. Tomasz B. najpierw zabił 61-latka, a później jego 86-letnią matkę, która była świadkiem zdarzenia.

W środę, ponad rok od zbrodni, Tomasz B. stanął przed Sądem Okręgowym w Elblągu.

- Oskarżony odpowiada za popełnienie dwóch zbrodni zabójstwa - mówi prok. Grzegorz Motyka-Radłowski z Prokuratury Rejonowej w Iławie.

Mężczyźnie grozi kara dożywocia.

- Ponad rok prowadzenia śledztwa wynikał ze zmiennej linii prezentowanej przez oskarżonego - dodaje prokurator.

Nie oszczędził 86-latki

Wiadomo, że Tomasz B. zaatakował najpierw 61-latka. Zadał mu 17 ciosów nożem. Świadkiem zbrodni była 86-latka. 18-latek jej także nie oszczędził. Kobieta zmarła na skutek zadanych nożem ciosów oraz uduszenia.

W czerwcu 2016 roku policjanci i antyterroryści weszli do jednego z mieszkań w Iławie. To tam zatrzymali 18-letniego wówczas Tomasza B.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania podwójnego zabójstwa, do których w trakcie przesłuchania się przyznał. 18-latek nie był wcześniej notowany.

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje