tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

DDrome, sztuczny nos, system monitorowania kąpieli. Wynalazki w Gdańsku

DDrome, sztuczny nos, system monitorowania kąpieli. Wynalazki w Gdańsku
Foto: materiały organizatora Targi potrwają dwa dni

W Gdańsku ruszają dziś Targi Technicon Innowacje 2012. Swoje wynalazki, często zaskakujące, zaprezentują wystawcy z całej Polski.

- Chcemy rozpowszechnić innowacje w wielu dziedzinach, m.in. automatyce, elektroenergetyce, elektronice, informatyce i telekomunikacji, inżynierii morskiej, medycynie, przemyśle chemicznym, robotyce i transporcie - wymienia Ewa Szpiek z Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, które po raz ósmy organizują Technicon Innowacje. 

W dwudniowych targach swoje wynalazki zaprezentują wyższe uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne oraz firmy z całej Polski. Większość prezentowanych pomysłów to absolutne nowości, jeszcze nie wdrożone w życie.

Diagnostyczna mata i sztuczny nos

Wśród wynalazków będzie można zobaczyć m.in. system do tworzenia map zagrożeń hałasem, nowe baterie słoneczne z organicznych związków chemicznych i pasażerski statek z napędem hybrydowym. Ale to nie koniec ciekawostek.

Wystawcy pochwalą się także niecodziennymi wynalazkami, jak elektroniczny system monitorowania kąpieli w wannie, diagnostyczna mata na krzesło, opaska chłodząca naczynia oraz prototyp elektronicznego nosa, który zdolny jest m.in. ocenić świeżość żywności.

Miłośników muzyki powinien zainteresować ddrome - czyli interaktywny instrument audiowizualny. Pozwala on kilkuosobowej grupie na tworzenie utworu muzycznego oraz towarzyszących mu efektów wizualnych.

Targi można odwiedzać 25 i 26 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku przy ulicy Żaglowej 11. Więcej informacji pod tutaj.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje