tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Akcja ratownicza na Bałtyku. Pomocy potrzebował pracownik platformy

Akcja ratownicza na Bałtyku. 
Pomocy potrzebował pracownik platformy
Foto: kmdr ppor. Czesław Cichy/BLMW Anakonda w akcji

Załoga śmigłowca Marynarki Wojennej udzieliła pomocy mężczyźnie, który doznał urazu głowy. Poszkodowany znajdował się na jednej z platform wiertniczych na Bałtyku, położonej ponad 68 kilometrów na północny wschód od Rozewia.

W piątek około godziny 18.20 załoga śmigłowca "Anakonda" z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego została zaalarmowana. - Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna doznał urazu głowy i konieczny jest jego transport na ląd – poinformował kmdr ppor. Czesław Cichy, oficer prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Maszyna wystartowała z lotniska w Gdyni - Babich Dołach o godz. 18.40 i po 28 minutach była już w rejonie platformy. - Po godz. 19.00 poszkodowany mężczyzna znajdował się już pod opieką lekarza pokładowego, a śmigłowiec leciał w kierunku lądu. Kiedy maszyna wylądowała na lotnisku w Gdyni mężczyzna, w stanie stabilnym został przekazany obsadzie karetki pogotowia ratunkowego – dodał kmdr ppor. Czesław Cichy.

12 akcja ratownicza w tym roku

Była to już 12. w tym roku akcja ratownicza na morzu z udziałem lotników Marynarki Wojennej. W ciągu ostatnich dwóch dekad lotnicy morscy uczestniczyli łącznie w 554 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 292 osobom.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest obecnie jedyną formacją lotniczą w kraju, utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Całodobowe dyżury w systemie ratownictwa morskiego i lotniczego pełnią załogi śmigłowców typu Anakonda i Mi-14 na lotniskach w Gdyni-Babich Dołach i Darłowie. System ratownictwa wspiera również załoga samolotu patrolowego Bryza dyżurująca na lotnisku w Siemirowicach.

Anakonda wystartowała z lotniska MW w Gdyni-Babich Dołach:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje