tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

- Swoją ocenę dotyczącą możliwości współpracy z panem Macierewiczem wyraziłem panu prezydentowi w grudniu ubiegłego roku. W konsekwencji podjąłem decyzję, że odejdę z wojska - wyjaśniał w "Jeden na jeden" generał Mirosław Różański. Jak dodał, "pan prezydent potrzebował 10 miesięcy, żeby dojść do takiej sytuacji, w której już publicznie mówi, że współpraca jest trudna z panem ministrem Macierewiczem".
czytaj dalej »
- Został poruszony temat jak najszybszego udostępnienia Polsce dwóch rodzajów broni: rakiet Patriot oraz systemu artylerii rakietowej Homar. Potwierdziliśmy nasz punkt widzenia, że będziemy dążyli do tego, by decyzje w tej sprawie zostały podpisane z obu stron jeszcze w tym roku - ogłosił szef MON Antoni Macierewicz po rozmowie z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem w Waszyngtonie. Macierewicz dodał, że zaprosił Mattisa do Polski.
czytaj dalej »
- Miarą sukcesu jest pozytywna zazdrość innych państw. 10 lat temu rumuńscy koledzy zazdrościli nam tempa rozwiązań w armii, a w ostatnim półtora roku to Rumuni są pięć kroków przed nami - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Jarosław Stróżyk, były zastępca szefa Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO.
czytaj dalej »