tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Najlepsza pogoda w Sieci. Startuje tvnmeteo.pl

Najlepsza pogoda w Sieci. Startuje tvnmeteo.pl
Foto: tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl Nowy serwis TVN - raj dla meteomaniaków i tych, którzy chcą tylko dokładnej prognozy

Prognoza pogody na popołudnie, na jutro czy na weekend? Rozwiązania zagadek meteorologii już teraz na wyciągnięcie komputerowego kursora: wystartował najnowocześniejszy portal pogodowy w Polsce - tvnmeteo.pl. Stronę, podobnie jak Kontakt 24, współtworzą internauci. Wasze materiały publikowane są obok artykułów przygotowywanych przez redakcję, a najciekawsze z nich także emitowane w telewizji TVN Meteo. Serwis rozwija też unikalny system stacji pogodowych, które trafią do internautów z całej Polski, tworząc niepowtarzalną bazę informacji o warunkach pogodowych w kraju.

Portal tvnmeteo.pl umożliwia sprawdzenie bieżącej pogody oraz prognozy na 15 dni dla ponad 80 tys. miejsc w kraju i na świecie. To największa baza wśród polskich serwisów pogodowych.

Pogoda zaprezentowana w jasnej... (fot. tvnmeteo.pl)
... i czytelnej formie (fot. tvnmeteo.pl)
Dowiedz się wszystkiego o pogodzie (fot. tvnmeteo.pl)
Więcej niż mapki

Dane prezentowane są zarówno w formie liczbowej, jak i w postaci mapek pogodowych. Sprawdzić na nich można podstawowe informacje, jak temperatura i wilgotność powietrza, zachmurzenie i opady, oraz takie informacje jak: warunki drogowe, indeks promieniowania UV, temperaturę wody nad morzem i w jeziorach oraz warunki biometeorologiczne w kraju.

Oprócz tego redakcja tvnmeteo.pl przygotowuje liczne raporty specjalne, przygotowywane m.in. dla żeglarzy, narciarzy czy alergików. Latem szczególnie przydatne będą "Prognoza dla kurortów" i "Prognoza dla żeglarzy".

Nie tylko prognozy

Codziennie redakcja serwisu publikuje artykuły o szeroko rozumianej tematyce pogodowej. To nie tylko suchy tekst, ale też filmy i zdjęcia, także te nadsyłane przez użytkowników.

W tvnmeteo.pl internauci mogą też oglądać pełne odcinki swoich ulubionych programów stacji telewizyjnej TVN Meteo oraz czytać blogi prezenterów i meteorologów tego kanału. Zapraszają m.in. Tomasz Zubilewicz, Omena Mensah i Tomasz Wasilewski. Portal pozwala także spotkać się z nimi na czacie.

Zróbmy coś razem!

Ale portal to nie tylko redakcja, ale też jego użytkownicy. Każdy może brać aktywny udział w jego tworzeniu.

Dzięki aplikacji "Kontakt Meteo" użytkownicy mają możliwość wysyłania do redakcji informacji, autorskich zdjęć i materiałów wideo związanych z tematyką pogodową. Najciekawsze publikowane są w serwisie i emitowane w kanale TVN Meteo.

Do wybranych użytkowników trafią stacje pogodowe. Dane z nich będą automatycznie przesyłane do portalu tvnmeteo.pl i umieszczane na jego stronach. Dzięki temu każdy internauta będzie mógł sprawdzić sytuację meteorologiczną z nawet najbardziej odległych zakątków Polski. To pozwoli redakcji przygotowywać jeszcze bardziej szczegółową i lokalną prognozę pogody. Pierwsze takie stacje zostały już uruchomione. Kolejne powstaną w następnych tygodniach.

Internauci współtworzą portal (fot. tvnmeteo.pl)
Blogi TVN Meteo (fot. tvnmeteo.pl)

Oglądaj
Możesz przyłączyć się do tworzenia serwisu tvnmeteo.pl (TVN24)
Możesz przyłączyć się do tworzenia serwisu tvnmeteo.pl (TVN24)
Zapraszamy na tvnmeteo.pl

rs/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje