tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Piloci zostawili na niebie charakterystyczny ślad. Dowództwu się nie spodobał

Grupa pilotów, która przy użyciu samolotów US Navy pozostawiła na niebie nad hrabstwem Okanogan w stanie Waszyngton ślad przypominający penisa, została uziemiona - poinformowała marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych.

W czwartek samolot walki radioelektronicznej z bazy lotnictwa marynarki wojennej Whidbey Island w zachodniej części stanu Waszyngton pozostawił na niebie ślad przypominający męskie genitalia. Nie umknęło to uwadze wielu spośród ponad dwóch tysięcy mieszańców hrabstwa Okanogan, którzy dostrzegli nietypowy kształt smugi nad miastem. Zdjęcia dokumentujące zdarzenie szybko obiegły media społecznościowe, ciesząc się dużym zainteresowaniem internautów.

Jeden ze świadków napisał na Twitterze: "To najbardziej doniosłe zdarzenie, jakie miało miejsce w Omak. Penis na niebie."

Jednak dowództwo US Navy nie podzieliło entuzjazmu internatów. "Zachowanie załogi było całkowicie nieakceptowalne i sprzeczne z podstawowymi wartościami marynarki" - napisano w wydanym w piątek oświadczeniu bazy lotnictwa marynarki wojennej Whidbey Island. "Zawiesiliśmy członków załogi i prowadzimy szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. (…) odpowiedzialni za to zajście poniosą konsekwencje swojego zachowania" - zapewniono.

US Navy przeprosiła za "nieodpowiedzialny i niedojrzały akt" wszystkich, którzy "poczuli się urażeni tym nieakceptowalnym zachowaniem". Potwierdziła także, że rysowanie penisa na niebie "nie ma żadnej wartości treningowej".

Piloci odpowiedzialni za nietypowy "rysunek” to według US Navy członkowie dwuosobowej załogi samolotu F/A-18 Growler. Tożsamość pilotów nie została podana do publicznej wiadomości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje

Mimo ciszy wyborczej, ten lokal wypełniony jest muzyką

Wybory w gminie Czerwonak nigdy nie są nudne. Zobacz TOTERAZ, jak został tam ozdobiony lokal wyborczy.

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ceny dyktują warunki. "Inwestorzy boją się kupić mieszkanie, za które przepłacą"

Ceny dyktują warunki. "Inwestorzy boją się kupić mieszkanie, za które przepłacą"

Najostrożniejsi inwestorzy wstrzymują się z zakupami nowych mieszkań. Sugeruje to znaczny spadek zakupów gotówkowych lokali. "Wciąż jednak transakcje stricte gotówkowe odpowiadają za 53 procent pieniędzy trafiających na konta deweloperów" – zauważa Bartosz Turek, analityk Open Finanse. Zdaniem Marcina Krasonia z firmy Home Broker za spadki sprzedaży na rynku pierwotnym odpowiada wzrost cen. czytaj dalej »

NASA planuje wysłać człowieka na Wenus

Naukowcy chcą wysłać statek załogowy na drugą pod względem odległości od Słońca planetę Układu Słonecznego. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE SPORTOWE »

Edinson Cavani podczas meczu Paris Saint Germain - SC Amiens w Paryżu (Ian Langsdon/PAP/EPA) czytaj dalej »