tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Kukiz: Nie jestem autorem wpisu. Ktoś się pode mnie podszył

zobacz więcej wideo »
Kukiz: Nie jestem autorem wpisu. Ktoś się pode mnie podszył
 • Paweł Kukiz znany jest z bardzo intensywnej działalności publicznejPaweł Kukiz znany jest z bardzo intensywnej działalności publicznej
 • Kukiz o wystąpieniu TrumpaKukiz o wystąpieniu Trumpa
 • Kukiz o nowym podatku paliwowym: szukacie pieniędzy na drogi w kieszeniach podatnikówKukiz o nowym podatku paliwowym: szukacie pieniędzy na drogi w kieszeniach podatników
 • Kukiz: prezydent stanął ponad interesem partyjnymKukiz: prezydent stanął ponad interesem partyjnym
 • Budka i Tyszka życzą Kukizowi szybkiego powrotu do zdrowiaBudka i Tyszka życzą Kukizowi szybkiego powrotu do zdrowia
Foto: tvn24 | Video: tvn24 - Niewątpliwie jest to szkoda osobista - napisał Kukiz w piśmie do prokuratury. Na nagraniu, lider Kukiz'15 w czasie kampanii wyborczej (materiał archiwalny)

Paweł Kukiz złożył w czwartek zawiadomienie do prokuratury. Lider Kukiz'15 uważa, że w środę ktoś podszył się pod niego, komentując jeden z jego postów na Facebooku. Dane zamieszczone na profilu tej osoby wskazywały, że jest to sam Kukiz.

Chodzi o środowy wpis, w którym Paweł Kukiz poinformował o swoim stanie zdrowia.

"Wszystkich tych, którzy w komentarzach pod artykułami z informacją o moim pobycie w szpitalu życzą mi jak najgorzej, spodziewają rychłego zgonu, diagnozują ćpanie, przepicie, itp. sprawy, muszę zmartwić.... Będę żył, czuję się coraz lepiej, bronchoskopia nie wykazała nowotworu a pani doktor pochwaliła, że przeszedłem te badania bardzo dzielnie" - napisał wtedy poseł.

"Ponieważ obywatel powinien znać stan zdrowia posła, to informuję o zmianach miażdżycowych i niewydolności oddechowej" - dodał.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy, w tym taki, który wskazywał, że sam Paweł Kukiz życzy sobie powrotu do zdrowia. Bezpośrednio po pojawieniu się komentarza, na innym serwisie społecznościowym – Twitter – jeden z jego użytkowników zamieścił tak zwany screenshot tej wiadomości. Sytuację opisał portal Wirtualna Polska.

Kukiz zdementował w czwartek doniesienia portalu.

"Nie jestem autorem tego wpisu"

"To, co napisała wirtualna jest kłamstwem. Przysięgam, że nie jestem autorem tego wpisu" - napisał poseł na Facebooku. Później poinformował, że złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

"Niniejszym działając w imieniu własnym, zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa na moją szkodę, popełnionego przez osobę posiadającą profil na serwisie społecznościowym Twitter o nazwie (...) lub przez innego nieznanego mi z imienia i nazwiska sprawcę" - napisał poseł w piśmie do prokuratury.

Jak wynika z zawiadomienia, przestępstwo polegało na "podszyciu się" pod niego poprzez stworzenie jego podrobionego konta na internetowym serwisie społecznościowym Facebook, "celem umieszczenia ośmieszającego (go) komentarza pod wiadomością o (jego) stanie zdrowia", którą zamieścił na tym profilu 13 września 2017 roku.

Źródło: facebook Komenatrz, po którym Kukiz zglosił sprawę do prokuratury

"To naruszenie moich dóbr osobistych"

Kukiz dodał w piśmie do prokuratury, że chodzi o naruszenie artykułu 190a, paragrafu 2 Kodeksu karnego (stanowi on, że karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega osoba, która "podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej).

"Niewątpliwie podrobienie mojego konta na Facebooku, opatrzenie go zdjęciem znajdującym się na moim oficjalnym profilu, stanowi wykorzystanie mojego wizerunku i danych osobowych. Z kolei zamieszczenie komentarza z tego profilu sugerującego, że sam sobie życzę powrotu do zdrowia i wspieram siebie w trudnych dla mnie chwilach niewątpliwie miało na celu ośmieszenie mnie w oczach jak najszerszego grona odbiorców oraz zdyskredytowanie mnie jako posła, lidera dużego ugrupowania parlamentarnego w oczach wyborców. Niewątpliwie stanowi to naruszenie moich dóbr osobistych, a zatem jest to szkoda osobista" - podkreślił Kukiz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
edward_chomicz
edward_chomicz

Nie widze nic obrazliwego w tym kom.Widocznie bardzo lubi Kukiza, do tego stopnia ze podebral sobie jego profil.Wystarczylo by po prostu gosciowi grzecznie odpisal , zwrocil uwage I podziekowal, zamiast prokuratorem nekac.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   Sprawdź, czym oddychasz

   Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

   INFORMACJE SPORTOWE »

   Tysiące baniek w powietrzu. Zamienili ponurą pogodę w kolorowy dzień

   W warszawskich Łazienkach Królewskich odbył się bańkowy flash mob. Zobacz TOTERAZ.

   Prezydent Francji Emmanuel Macron wita w Paryżu premiera Libanu Saada Harirego. czytaj dalej »