tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pjongjang: wybuch wojny staje się przyjętym faktem

Pjongjang: wybuch wojny staje się przyjętym faktem
Foto: Korean Central News Agency Rozpoczęły się wspólne manewry południowokoreańskich i amerykańskich sił powietrznych (materiał z 4 grudnia)

Nie chcemy wojny, ale nie będziemy się przed nią ukrywać, a gdy Stany Zjednoczone niewłaściwie ocenią naszą cierpliwość i podpalą lont wojny nuklearnej, spowodujemy, że drogo zapłacą - głosi oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Korei Północnej cytowane przez Reutersa.

Duże wspólne ćwiczenia amerykańskich i południowokoreańskich sił zbrojnych oraz amerykańskie groźby wojny prewencyjnej przeciwko Pjongjangowi powodują, iż wybuch wojny na Półwyspie Koreańskim staje się "przyjętym faktem" - przekazał w oświadczeniu cytowanym przez Reutersa rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych KRLD.

"Pozostaje pytanie: kiedy wybuchnie?" - napisano w oświadczeniu.

"Nie chcemy wojny, ale nie będziemy się przed nią ukrywać, a gdy Stany Zjednoczone niewłaściwie ocenią naszą cierpliwość i podpalą lont wojny nuklearnej, spowodujemy, że USA drogo zapłacą, ponosząc konsekwencje naszej potężnej siły nuklearnej, którą konsekwentnie wzmacniamy" - dodano.

Trump w Korei

Podczas swojej wizyty w listopadzie tego roku w Korei Południowej prezydent USA Donald Trump wezwał wszystkie kraje świata, w tym Chiny i Rosję, by domagały się od reżimu w Pjongjangu zaprzestania zbrojeń, które określił jako globalne zagrożenie dla milionów ludzi.

Zapewnił, że USA i Korea Południowa "razem zmierzą się z działaniami Korei Północnej", którą nazwał "coraz groźniejszym reżimem", zagrażającym "milionom ludzi na świecie".

Trump ocenił wtedy, że przyszedł czas, by działać "pilnie i z wielką determinacją".

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In, podczas wspólnej z Trumpem konferencji prasowej, podkreślił, że obaj uzgodnili twarde stanowisko wobec Korei Północnej i zapowiedział dalsze wysiłki na rzecz pokoju w regionie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Korea Północna grozi USA

Korea Północna grozi

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Porzuciła dziecko pod cudzym domem i uciekła

Ojciec dziecka mieszka w domu obok, a kobieta odjechała w nieznane. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Powinieneś się wstydzić, kolaborancie". Napięcie podczas debaty w ONZ

"Powinieneś się wstydzić, kolaborancie". Napięcie podczas debaty w ONZ

Palestyńsko-izraelski konflikt był głównym tematem czwartkowego, otwartego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Koordynator procesu pokojowego Organizacji Narodów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie Nikołaj Mładenow i inni mówcy nawoływali do negocjacji, które mogłyby przełamać długotrwały impas. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Adoptowała psa ze schroniska. Ten codziennie czeka na nią w oknie

Courtney Gerhardt uważa, że adoptowanie psa było jej najlepszą decyzją w życiu. Zobacz TOTERAZ.

Księżna Meghan podczas wizyty w Melbourne, Australia (Fot. JULIAN SMITH/PAP/EPA) czytaj dalej »