tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Prezydent zyskał w oczach Polaków. "Wynik najlepszy od początku kadencji"

Prezydent zyskał w oczach Polaków. "Wynik najlepszy od początku kadencji"
Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP | Video: tvn24 Prezydent poinformował 24 lipca, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

54 procent badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, 36 procent źle - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Badanie przeprowadzono po zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących zmian w sądownictwie. Ankietowani ocenili także pracę rządu premier Beaty Szydło.

Według zrealizowanego w sierpniu sondażu 54 procent badanych ocenia, że prezydent Andrzej Duda dobrze wypełnia swoje obowiązki, z czego 14 procent uważa, że zdecydowanie dobrze, a 40 procent - że raczej dobrze.

Ocena nieznacznie się poprawiła

Negatywną ocenę wystawiło prezydentowi 36 procent badanych, z czego 15 procent uważa, że Andrzej Duda zdecydowanie źle wypełnia obowiązki prezydenta, a 21 procent, że raczej źle. 10 procent badanych nie potrafiło jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.

W stosunku do lipcowego sondażu ocena pracy Andrzeja Dudy nieznacznie się poprawiła. W sierpniu o 3 punkty procentowe więcej respondentów uważa, że prezydent dobrze wypełnia swoje obowiązki. Nie uległa za to zmianie grupa osób, które nie wystawiły głowie państwa oceny.

Badani podzieleni w ocenie pracy rządu

45 ankietowanych źle ocenia działalność rządu Beaty Szydło. 17 procent uważa, że Rada Ministrów działa zdecydowanie źle, a 28 procent, że raczej źle.

W grupie 45 procent ankietowanych dobrze wypowiadających się o pracy rządu, 9 procent ocenia, że pracuje on zdecydowanie dobrze, 36 procent, że raczej dobrze. 10 procent badanych nie wyraziło opinii na temat działalności rządu.

Oceny rządu - podaje Kantar Public - utrzymują się na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiącu.

Ocena działań premier Szydło

46 procent badanych oceniło pozytywnie pracę premier Beaty Szydło, z czego zdecydowanie dobrze - 13 procent, a raczej dobrze - 33 procent.

42 procent wystawiło premier negatywną ocenę, z czego 19 procent oceniło ją zdecydowanie negatywnie, a 23 procent - raczej negatywnie. 12 procent badanych nie wyraziło zdania na temat tego, czy Beata Szydło dobrze wypełnia obowiązki premiera.

W porównaniu do wyników z ubiegłego miesiąca odsetek ocen negatywnych premier spadł o 3 punkty procentowe na rzecz odsetka badanych, którzy nie wyrazili opinii na temat działalności rządu. Nie zmienił się odsetek ocen pozytywnych.

"Społeczeństwo doceniło ostatnie posunięcia głowy państwa"

"W tym miesiącu opinie Polaków na temat instytucji władzy nie zmieniły się znacząco w porównaniu z wynikami uzyskanymi w lipcu. Nadal niemal tak samo liczna jest grupa zwolenników i przeciwników. Wyjątek stanowi prezydent, którego pracę pozytywnie oceniła ponad połowa badanych i jest to wynik najlepszy od początku jego kadencji. Widać, że społeczeństwo doceniło ostatnie posunięcia głowy państwa - zawetowanie ustawy o sądownictwie, nagradzając wzrostem poparcia" - podkreśla Kantar Public w komunikacie.

Sondaż został przeprowadzony między 4 a 9 sierpnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1063 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Bl0to
Bl0to

Nie ma co popadać w euforię, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni, chociaż niewątpliwie 24 VII 2017 zaczął zachowywać się jakby jego prezydentura dopiero się rozpoczęła.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Janko Emigrant
   Janko Emigrant

   Nie należę do tych, którzy bezkrytycznie i pozytywnie oceniają dotychczasowe osiągnięcia pana Dudy. Mimo to uważam, że jego ostatnie weta a także zapowiedzi, to próba zostania prezydentem wszystkich Polaków. Doceniam to i życzyłbym sobie aby strażnik konstytucji był prawdziwym strażnikiem konstytucji a zwierzchnik sił zbrojnych był rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     2
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      2
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     Sprawdź, czy zagraża Ci smog

     TVN Meteo
     Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

     INFORMACJE BIZNESOWE »

     Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

     Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

     Firma telekomunikacyjna Aero2 poinformowała, że mogło dojść do wycieku danych osobowych części klientów. Operator zawiadomił już w tej sprawie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. czytaj dalej »

     Fotograf przez 4 lata nie wyrzucał śmieci. Powstała z tego prawdziwa (ob)sesja

     Gromadził śmieci w swoim mieszkaniu po to, żeby je sfotografować i uświadomić ludziom, jak wiele odpadów rocznie produkuje jedna osoba. Zobacz TOTERAZ.

     Za pomocą dłoni tworzą klimat burzy

     Oto najpiękniejsza stworzona przez ludzi burza świata. Koniecznie włączcie dźwięk. ZOBACZ TOTERAZ

     INFORMACJE SPORTOWE »

     Zawody buzkaszi (kok-boru) w Kirgistanie (fot. IGOR KOVALENKO/PAP/EPA) czytaj dalej »