tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko"

zobacz więcej wideo »
"Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko"
 • "Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko""Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko"
 • "Newralgiczny punkt""Newralgiczny punkt"
 • "Normalna praktyka""Normalna praktyka"
 • "To jest jeden wielki cyrk""To jest jeden wielki cyrk"
 • "Nic nie zrobiliście""Nic nie zrobiliście"
 • "W tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy""W tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy"
Foto: tvn24 | Video: TVN 24 Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o zmianach w wymiarze sprawiedliości

- Myślę, że ten spór skończy się jednak próbą upokorzenia pana prezydenta, a dobrze by było, żeby po pierwsze do tego nie doszło, a po drugie, żeby prezydent pamiętał, że w tym sporze powinien reprezentować wszystkich Polaków - mówił o sporze na linii prezes PiS Jarosław Kaczyński - prezydent Andrzej Duda poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej. O tych relacjach rozmawiali goście w programie "Kawa na ławę".

W piątek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. - Wczoraj rozmawialiśmy, w pewnym momencie powiedziałem: no cóż, jest między nami pewien kryzys, on odpowiedział: nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie. Tak, jesteśmy jedną rodziną idącą w jednym kierunku - skomentował to spotkanie w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"To jest jeden wielki cyrk"

- Warto sprawdzić, czy po tej wizycie Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim nie założono niebieskiej karty - mówił o tych słowach przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. - Mam wrażenie, że ta rodzina i ten dobry przekaz, że to jest raczej rodzina, gdzie jest dużo konfliktów wewnętrznych i trochę się ludzie okładają między sobą - dodał.

Jego zdaniem "cała ta kwestia to jest jeden wielki cyrk i teatr, bo przecież mamy do czynienia z poprawkami, które na piśmie składa pan prezes w imieniu PiS-u, na piśmie odpowiada pan prezydent panu prezesowi do ustawy, która jeszcze nie ma nadanego druku sejmowego i nie rozpoczęła pracy w Sejmie i będziemy w takim obrazku jeszcze pewnie żyć parę tygodni, że będzie prezes z prezydentem coś uzgadniał poza wszystkim".

Oglądaj
Andrzej Duda znów przyjmie Jarosława Kaczyńskiego. "PiS nieczysto gra z prezydentem"
Wideo: Ewa Paluszkiewicz/Fakty w Południe Andrzej Duda znów przyjmie Jarosława Kaczyńskiego. "PiS nieczysto gra z prezydentem"

- Jeżeli to jest rodzina, to raczej patologiczna z zachowania w tych kwestiach - ocenił poseł PO. - Normalnie w parlamencie stawia się tę ustawę, PiS zgłasza oficjalnie poprawki, wszyscy mogą je zobaczyć, a tu mamy kompletną patologię - wyjaśnił Neumann.

Oglądaj
"To jest jeden wielki cyrk"
Wideo: TVN 24 "To jest jeden wielki cyrk"

"Normalna praktyka"

Minister Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, stwierdził z kolei, że takie spotkania to "normalna praktyka".

- Nie hamuje to w żaden sposób biegu normalnych procedur parlamentarnych, że trwają pewne ustalenia pomiędzy nie tylko prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i prezesem największej polskiej partii, która wygrała wybory, ale także ustalenia pomiędzy dwoma prawnikami, którzy znają się na materii ustaw sądowych, znają się na materii wymiaru sprawiedliwości, są w tym zakresie obaj panowie fachowi i bardzo dobrze, że te poprawki są na piśmie, bo prawnikowi lepiej się pracuje, kiedy ma przed oczyma tekst prawny - wyjaśnił Mucha.

- Pan przewodniczący Neumann i wszyscy będą mieli pełną możliwość w toku procesu legislacyjnego zgłaszać rozmaite poprawki. Oby tylko było tak, że państwo będziecie zmierzać faktycznie do reformy wymiaru sprawiedliwości, a nie ulega żadnej wątpliwości, że Polacy tej zmiany oczekują. Powiedzmy, że te kwestie konsultacji czy rozmów przybliżają nas ku temu celowi - mówił minister. - Jeżeli chodzi o kwestię wypowiedzi o rodzinie, to ja ją rozumiem w tych kategoriach, że to jest rodzina tych, którzy chcą reformy wymiaru sprawiedliwości. I w tej rodzinie jest większość Polaków - dodał.

- Myślę, że to jest taki żal Platformy Obywatelskiej, że o wiele większe jest zainteresowanie spotkaniami pana prezydenta z panem prezesem niż rozmaitymi eventami Platformy - ocenił minister Mucha.

Oglądaj
"Normalna praktyka"
Wideo: TVN 24 "Normalna praktyka"

"Newralgiczny punkt"

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak ocenił relacje Duda-Kaczyński jako "demokratyczny spór". - Żeśmy się odzwyczaili przez ostatnich kilka lat, że ludzie na różnego rodzaju szczeblach dyskutują ze sobą merytorycznie na temat problemu do rozwiązania - powiedział.

- Kaczyński zapomina, że przychodzimy na świat i odchodzimy z tego świata. Ktoś po prezesie zostanie. Pytanie, kto i jak wykorzysta taką władzę. Tutaj pytania zapewne nikt sobie nie zadaje, a i odpowiedzi nie zna, a to jest bardzo niebezpieczne. To jest ten newralgiczny punkt, który może nas doprowadzić do tragedii narodowej - mówił Jakubiak o planowanych zmianach w sądownictwie. Ocenił też, że to prezydent ma lepszą pozycję, bo "jak czegoś nie podpisze, to nie wejdzie to w życie".

Oglądaj
"Newralgiczny punkt"
Wideo: TVN 24 "Newralgiczny punkt"

"Pan prezydent jest systematycznie upokarzany"

Poseł PSL Krzysztof Hetman skomentował słowa prezesa PiS mówiąc, że "im więcej zapewnień o tym, że jesteśmy jedną, wielką rodziną, tym większa awantura w środku". - Przecież nikt nie oczekiwał w ostatnim czasie, żeby trzech liderów tak zwanej Zjednoczonej Prawicy  wychodziło i opowiadało o tym, jaką jesteśmy piękną i wspaniałą rodziną. Jeszcze do tego jest w tym pan prezydent - powiedział.

Jego zdaniem prezes Kaczyński "zwrócił uwagę, że on uważa to za kryzys, a pan prezydent uważa tylko za spór w rodzinie". - Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko PiS-u. W sytuacji, kiedy prezes ma się spotkać z prezydentem, środowisko PiS-u dyskutuje o tym, czy powinien go witać już na schodach, czy w drzwiach - dodał.

- Polacy chcieliby wiedzieć, o czym panowie rozmawiają za tymi drzwiami, bo jakie były propozycje Kukiz’15, czy PSL, ludzie dowiedzieli się wszyscy - stwierdził Hetman. - A jakie są te poprawki PiS-u do zgłoszonego projektu pana prezydenta? Bo chyba nikt tego nie wie - wyjaśnił.

"Nic nie zrobiliście"

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS), zwrócił się do przedstawicieli PO i PSL mówiąc, że mieli "wiele lat na to, żeby przeprowadzić reformę polskiego wymiaru sprawiedliwości". - Nic nie zrobiliście - argumentował.

Podobnie jak minister Mucha uznał, że konsultacje prezydenta z Kaczyński to "normalna procedura". - Jest to normalna rzecz, że spotyka się szef obozu Zjednoczonej Prawicy z panem prezydentem. Pamiętajmy, że po drodze były dwa weta do dwóch ustaw i dzisiaj musimy tak dopieścić i tak dopracować tę reformę, żeby spełnić oczekiwania obywateli - powiedział.

Oglądaj
"Nic nie zrobiliście"
Wideo: TVN 24 "Nic nie zrobiliście"

"W tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy"

Poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej ocenił z kolei, że "spory w rodzinie oczywiście są bardzo fascynujące i widać, że w tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy".

- Myślę, że ten spór skończy się jednak próbą upokorzenia pana prezydenta, a dobrze by było, żeby po pierwsze do tego nie doszło, a po drugie, żeby prezydent pamiętał, że w tym sporze powinien reprezentować wszystkich Polaków - powiedział.

Odnosząc się do propozycji zmian w wymiarze sprawiedliwości powiedział, że "żadna z tych propozycji, które są na stole obecnie, ani propozycja pana prezydenta, ani propozycja PiS-u, w żadnym stopniu nie rozwiązuje głównych problemów". - Każecie nam państwo wybierać spośród dwóch złych propozycji. Zróbmy coś, co spowodowałoby, że ta propozycja będzie lepsza - stwierdził.

Oglądaj
"W tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy"
Wideo: TVN 24 "W tej rodzinie jednak ewidentnie trzeszczy"

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W PROGRAMIE "KAWA NA ŁAWĘ"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (8)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
andre_valenducq

Nikt nie jest upokazany !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    4
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Karol1950
   Karol1950

   PAD na własne życzenie daje się manipulować chyba liczy się tylko stołek!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     7
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     elek_torat
     elek_torat

     Cała nasza elita polityczna ,,pokazuje" gdzie jest miejsce Pana Prezydenta RP. Jakby tu nie oceniać to każdy Prezydent RP był i jest lekceważony przez opcję rządzącą.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       3
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       mazurki

       ale żaden nie był lekceważony w tak widoczny sposób!

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         8
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         gustawuciekinier
         gustawuciekinier
         • elek_torat:
         • Cała nasza elita polityczna ,,pokazuje" gdzie jest miejsce Pana Prezydenta RP. Jakby tu nie oceniać to każdy Prezydent RP był i jest lekceważony przez opcję rządzącą.
         • rozwiń

         POZWOLIL SOBIE NA TAKI SZACUNEK

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           4
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           jakby śmieszne

           Tak, skupmy się wszyscy wokół prezydenta ))

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              2
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             turwal
             turwal

             Wszyscy widzą jaka jest rzeczywistość.
             Prezes Kaczyński RZĄDZI.

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               11
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                1
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               mazurki

               niestety!

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 8
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 Zasady forum
                 Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                 Pozostałe informacje

                 Sprawdź, czy zagraża Ci smog

                 TVN Meteo
                 Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

                 INFORMACJE BIZNESOWE »

                 "Uzależnienie od chińskiego importu budzi poważne obawy". Raport parlamentarnej komisji

                 "Uzależnienie od chińskiego importu budzi poważne obawy". Raport parlamentarnej komisji

                 Kongres USA powinien utworzyć fundusz, z którego środki byłyby przeznaczone na przeciwdziałanie inwestycjom strukturalnym Chin w krajach rozwijających się, za pomocą których Pekin "eksportuje model autorytarnej władzy" - głosi raport parlamentarnej komisji. czytaj dalej »

                 INFORMACJE ZE ŚWIATA »

                 Noblistka pod ostrzałem krytyki. Wiceprezydent USA: prześladowania Rohindżów niewybaczalne

                 Noblistka pod ostrzałem krytyki. Wiceprezydent USA: prześladowania Rohindżów niewybaczalne

                 Prześladowania muzułmańskiej mniejszości Rohindżów w Birmie przez birmańską armię i bojówki są niewybaczalne - oświadczył w środę wiceprezydent USA Mike Pence w rozmowie z przywódczynią Birmy Aung San Suu Kyi na marginesie regionalnego szczytu w Singapurze. zobacz więcej »

                 INFORMACJE SPORTOWE »

                 Pokaz koni na targach jeździeckich SICAB w Sewilli. (Raul Caro/PAP/EPA) czytaj dalej »