tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosja kontra NATO

Miał szpiegować dla Rosji. Zatrzymany w Norwegii

zobacz więcej wideo »
Miał szpiegować dla Rosji. Zatrzymany w Norwegii
  • Miał szpiegować na rzecz Rosji. Materiał TVN24 z 27 marcaMiał szpiegować na rzecz Rosji. Materiał TVN24 z 27 marca
  • Londyn: Rosjanie szpiegowali Skripalów od co najmniej pięciu latLondyn: Rosjanie szpiegowali Skripalów od co najmniej pięciu lat
  • 12.02.2018 | Wymiana szpiegów w Estonii. "To jest obliczone na efekt propagandowy"12.02.2018 | Wymiana szpiegów w Estonii. "To jest obliczone na...
Foto: Avinor Oslo lufthavn/Espen Solli / Wikipedia CC BY 3.0 | Video: Fakty po południu Miał szpiegować na rzecz Rosji. (Na nagraniu "Fakty po Południu" z 27 marca)

W Oslo w związku z podejrzeniem, że prowadził "nielegalną działalność szpiegowską" podczas międzynarodowego seminarium w parlamencie Norwegii, został zatrzymany Rosjanin - poinformowała norweska policja.

Do zatrzymania doszło w piątek na lotnisku Gardermoen, dzień później Rosjanin trafił do aresztu, gdzie będzie przebywał przez najbliższe dwa tygodnie, co ma zapobiec ewentualnemu zniszczeniu dowodów w sprawie.

Niezgodne z prawem działania Rosjanin miał podejmować podczas międzynarodowego seminarium poświęconego cyfryzacji i cyberbezpieczeństwu, które odbyło się w czwartek i piątek w parlamencie Norwegii. Według miejscowych mediów zachowanie mężczyzny na konferencji wzbudziło podejrzenia, przez co w sprawę włączył się norweski wywiad (PST).

Umieszczony w areszcie

MSZ Rosji oraz rosyjska ambasada w Norwegii potwierdziły w niedzielę zatrzymanie obywatela Federacji Rosyjskiej. 51-letniemu mężczyźnie ambasada zapewnia opiekę konsularną - przekazano. "Uważamy, że ujęto go i umieszczono w areszcie (...) pod niedorzecznym pretekstem" - napisał na Facebooku rosyjski ambasador Tejmuraz Ramiszwili.

Norweski tabloid "Verdens Gang" przytoczył wypowiedź adwokata Norwega, byłego funkcjonariusza Straży Granicznej w mieście Kirkenes na północy kraju. Mężczyzna na początku roku został aresztowany w Rosji z powodu rzekomej działalności szpiegowskiej. Jak przekazał prawnik, jego klient ma nadzieję, że Norwegia i Rosja będą teraz mogły dokonać wymiany.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Rosja kontra NATO

Pozostałe informacje

Chce zapiąć Wrocław na kokardę. Wygrał pierwszą turę, może nie być drugiej

Jacek Sutryk to urzędnik związany z wrocławskim magistratem od 20 lat. W wyborach samorządowych jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej, popieranym także przez ustępującego prezydenta Wrocławia i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wygrał pierwszą turę. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ceny dyktują warunki. "Inwestorzy boją się kupić mieszkanie, za które przepłacą"

Ceny dyktują warunki. "Inwestorzy boją się kupić mieszkanie, za które przepłacą"

Najostrożniejsi inwestorzy wstrzymują się z zakupami nowych mieszkań. Sugeruje to znaczny spadek zakupów gotówkowych lokali. "Wciąż jednak transakcje stricte gotówkowe odpowiadają za 53 procent pieniędzy trafiających na konta deweloperów" – zauważa Bartosz Turek, analityk Open Finanse. Zdaniem Marcina Krasonia z firmy Home Broker za spadki sprzedaży na rynku pierwotnym odpowiada wzrost cen. czytaj dalej »

NASA planuje wysłać człowieka na Wenus

Naukowcy chcą wysłać statek załogowy na drugą pod względem odległości od Słońca planetę Układu Słonecznego. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE SPORTOWE »

Mimo ciszy wyborczej, ten lokal wypełniony jest muzyką

Wybory w gminie Czerwonak nigdy nie są nudne. Zobacz TOTERAZ, jak został tam ozdobiony lokal wyborczy.

Edinson Cavani podczas meczu Paris Saint Germain - SC Amiens w Paryżu (Ian Langsdon/PAP/EPA) czytaj dalej »