tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Był poszukiwany w trzech krajach. "Łowcy głów" zatrzymali go we Wrocławiu

Był poszukiwany w trzech krajach. 
"Łowcy głów" zatrzymali go we Wrocławiu
Foto: Dolnośląska Policja | Video: Dolnośląska Policja "Łowcy głów" długo przygotowywali tę operację

Skazany za gwałty, kradzieże z włamaniami czy paserstwa 45-letni mężczyzna od niemal trzech lat skutecznie ukrywał się przed organami ścigania w Polsce, Czechach i Niemczech. Zabrakło mu jednak sprytu w konfrontacji z wrocławskimi "łowcami głów". Kiedy go zatrzymali, był zupełnie zaskoczony.

Kryminalni z Wrocławia na bieżąco współpracowali z policją czeską i niemiecką. Namierzyli skazanego prawomocnymi wyrokami 45-latka na podstawie listu gończego, był poszukiwany do odbycia kary 9 lat więzienia. Oprócz tego przez ostatnie prawie 3 lata mężczyzna miał nadal parać się przestępczą działalnością, głównie związaną z kradzieżami samochodów. Był też podejrzewany o kolejne gwałty. Jego ofiarami były często nieletnie.

Zaskoczony widokiem policjantów

Jak informuje policja, tropy prowadziły do Wrocławia. Funkcjonariusze zakładali, że mężczyzna może mieć przy sobie broń i zrobi wszystko, żeby nie trafić do więzienia. Ta operacja wymagała zaangażowania najlepszych ludzi. Padło na "łowców głów" z zespołu poszukiwań celowych wrocławskiej policji.

- 45-latek został zlokalizowany na jednym z wrocławskich osiedli mieszkaniowych. Mając zdobytą wcześniej wiedzę operacyjną, "łowcy głów" przygotowali pułapkę, w którą wpadł poszukiwany. Był tak zaskoczony, że nie stawiał żadnego oporu - informuje Wojciech Jabłoński z biura prasowego wrocławskiej policji.

Mężczyzna próbował jeszcze zmylić policjantów. Miał przy sobie sfałszowany dowód osobisty. Ze swoim zdjęciem co prawda, ale nieprawdziwymi danymi. Na nic jednak zdał się ten fortel. Został zatrzymany.

W mieszkaniu sprzęt do kradzieży

W trakcie czynności policjanci odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec. To BMW warte około 160 tys. złotych, a także jeep o wartości około 200 tys. złotych. Wewnątrz jednego z nich było ponad 30 niemieckich, holenderskich i belgijskich tablic rejestracyjnych, a także skaner fal radiowych.

- Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci odnaleźli szereg narzędzi służących do kradzieży samochodów oraz sprzętu wykorzystywanego w tego rodzaju przestępstwach. Na miejscu ujawniono również kilkadziesiąt prawdopodobnie podrobionych banknotów o nominalne 50 euro - dodaje Jabłoński.

45-latek trafi teraz do więzienia, aby odsiedzieć zaległe wyroki. Wkrótce najprawdopodobniej usłyszy też kolejne zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, możliwe są kolejne zatrzymania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

W tych miastach żyje się najwygodniej

Oto ranking 10 najlepszych miast do życia z całego świata. Jesteście zaskoczeni? Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE BIZNESOWE »

Nowe dane w sprawie wynagrodzeń w Polsce. "Wzrost zaskakująco niski"

Nowe dane w sprawie wynagrodzeń w Polsce. "Wzrost zaskakująco niski"

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2018 roku wyniosło 4825,02 zł (ok. 3,4 tysiąca złotych na rękę), co oznacza wzrost o 7,2 procent rok do roku - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Z kolei zatrudnienie w tym samym czasie wzrosło o 3,5 procent. czytaj dalej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

W atakach talibów zginęły dziesiątki ludzi. "Udało im się osiągnąć pewien stopień niepokoju"

W atakach talibów zginęły dziesiątki ludzi. "Udało im się osiągnąć pewien stopień niepokoju"

Sekretarz obrony USA James Mattis oświadczył, że talibowie najprawdopodobniej będą kontynuować swoje ataki przed październikowymi wyborami w Afganistanie, jednak wspierane przez Zachód afgańskie siły zbrojne nie przegrają tej walki - podała agencja AP. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Polacy stworzyli robota, który zagra dla Was na ukulele

Robot spalił się jedynie przy Darude - "Sandstorm". A tak to zagra wszystko. Zobacz TOTERAZ.