tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Był poszukiwany w trzech krajach. "Łowcy głów" zatrzymali go we Wrocławiu

Był poszukiwany w trzech krajach. 
"Łowcy głów" zatrzymali go we Wrocławiu
Foto: Dolnośląska Policja | Video: Dolnośląska Policja "Łowcy głów" długo przygotowywali tę operację

Skazany za gwałty, kradzieże z włamaniami czy paserstwa 45-letni mężczyzna od niemal trzech lat skutecznie ukrywał się przed organami ścigania w Polsce, Czechach i Niemczech. Zabrakło mu jednak sprytu w konfrontacji z wrocławskimi "łowcami głów". Kiedy go zatrzymali, był zupełnie zaskoczony.

Kryminalni z Wrocławia na bieżąco współpracowali z policją czeską i niemiecką. Namierzyli skazanego prawomocnymi wyrokami 45-latka na podstawie listu gończego, był poszukiwany do odbycia kary 9 lat więzienia. Oprócz tego przez ostatnie prawie 3 lata mężczyzna miał nadal parać się przestępczą działalnością, głównie związaną z kradzieżami samochodów. Był też podejrzewany o kolejne gwałty. Jego ofiarami były często nieletnie.

Zaskoczony widokiem policjantów

Jak informuje policja, tropy prowadziły do Wrocławia. Funkcjonariusze zakładali, że mężczyzna może mieć przy sobie broń i zrobi wszystko, żeby nie trafić do więzienia. Ta operacja wymagała zaangażowania najlepszych ludzi. Padło na "łowców głów" z zespołu poszukiwań celowych wrocławskiej policji.

- 45-latek został zlokalizowany na jednym z wrocławskich osiedli mieszkaniowych. Mając zdobytą wcześniej wiedzę operacyjną, "łowcy głów" przygotowali pułapkę, w którą wpadł poszukiwany. Był tak zaskoczony, że nie stawiał żadnego oporu - informuje Wojciech Jabłoński z biura prasowego wrocławskiej policji.

Mężczyzna próbował jeszcze zmylić policjantów. Miał przy sobie sfałszowany dowód osobisty. Ze swoim zdjęciem co prawda, ale nieprawdziwymi danymi. Na nic jednak zdał się ten fortel. Został zatrzymany.

W mieszkaniu sprzęt do kradzieży

W trakcie czynności policjanci odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec. To BMW warte około 160 tys. złotych, a także jeep o wartości około 200 tys. złotych. Wewnątrz jednego z nich było ponad 30 niemieckich, holenderskich i belgijskich tablic rejestracyjnych, a także skaner fal radiowych.

- Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci odnaleźli szereg narzędzi służących do kradzieży samochodów oraz sprzętu wykorzystywanego w tego rodzaju przestępstwach. Na miejscu ujawniono również kilkadziesiąt prawdopodobnie podrobionych banknotów o nominalne 50 euro - dodaje Jabłoński.

45-latek trafi teraz do więzienia, aby odsiedzieć zaległe wyroki. Wkrótce najprawdopodobniej usłyszy też kolejne zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, możliwe są kolejne zatrzymania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sfałszowany obraz. Kopernik okazał się być Wawrzyńcem Wspaniałym

Obraz przez lata wisiał w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Zobacz TOTERAZ

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ekspert o rosyjskich gigantach: to nie jest działanie biznesowe. To element działań hybrydowych

Ekspert o rosyjskich gigantach: to nie jest działanie biznesowe. To element działań hybrydowych

Gazprom czy Łukoil pozornie zajmują się tylko zarabianiem pieniędzy, jednak propagują też tezę, że bez rosyjskiego gazu i surowców Europa nie da sobie rady. To nie jest działanie biznesowe, lecz oddziaływanie na świadomość odbiorcy. To element działań hybrydowych - ocenia ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Piotr Żochowski. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Laureat pokojowego Nobla ustępuje. Wybierają nowego prezydenta

Laureat pokojowego Nobla ustępuje. Wybierają nowego prezydenta

Kolumbijczycy idą do urn, by wybrać nowego prezydenta, który zastąpi laureata pokojowego Nobla Juana Manuela Santosa. Stawką jest też przyszłość historycznego porozumienia pokojowego z byłymi rebeliantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC). zobacz więcej »

Najbardziej stroma kolejka jaką zobaczysz

Gotowi na przejażdżkę? Zapinajcie pasy i zobaczcie TOTERAZ.

INFORMACJE SPORTOWE »

Festiwal zapaśniczy w wiosce Van w Wietnamie (Fot. LUONG THAI LINH/PAP/EPA) czytaj dalej »