tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nie tylko marihuana, ale też ecstasy. Wikary z kolejnymi zarzutami

zobacz więcej wideo »
Nie tylko marihuana, ale też ecstasy. Wikary z kolejnymi zarzutami
  • Pięć zarzutów dla księdza z Gorzowa WielkopolskiegoPięć zarzutów dla księdza z Gorzowa Wielkopolskiego
  • Nie tylko marihuana, ale też ecstasy. Wikary z Gorzowa z kolejnymi zarzutamiNie tylko marihuana, ale też ecstasy. Wikary z Gorzowa z...
Foto: TVN 24 Poznań | Video: TVN 24 Ksiądz może trafić teraz do więzienia

Już pięć zarzutów związanych z przestępstwami narkotykowymi usłyszał ksiądz z Gorzowa Wielkopolskiego. W sprawie zatrzymano też kolegę duchownego, który miał mu między innymi pomagać przy uprawie konopi indyjskich.

Na trop księdza, który miał posiadać marihuanę, gorzowscy policjanci wpadli już kilka miesięcy temu. Wówczas mężczyzna miał zakupić na jednej ze stron internetowych sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Tuż przed świętami wielkanocnymi na plebanię zapukali policjanci. Na miejscu mieli znaleźć wspomniany sprzęt i ciasteczka z marihuaną. O sprawie poinformowano prokuraturę.

Ta początkowo nie informowała o szczegółach sprawy. W kwietniu potwierdziła - na plebanii znajdowała się plantacja, a ksiądz faktycznie piekł ciasteczka z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków narkotycznych i uprawy konopi indyjskich.

Nowe zarzuty dla księdza

Teraz okazuje się, że 32-letni Dariusz T., wikariusz w jednej z parafii w Gorzowie Wielkopolskim, usłyszał kolejne trzy zarzuty.

- W sumie przedstawiono mu pięć zarzutów. Pierwszy związany jest z uprawą marihuany, dwa kolejne z udzielaniem marihuany - raz za odpłatnością, a raz bezpłatnie, czwarty - posiadania produktów zawierających środki odurzające w postaci marihuany i ostatni - związany z udzielaniem innym osobom tabletek ecstasy, przy czym mówimy o niewielkiej ilości - dwóch tabletek udzielonych dwóm osobom - wymienia Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zarzuty dla kolegi księdza

W tej samej sprawie zarzuty usłyszała jeszcze jedna osoba. To znajomy księdza, student Franciszek D.

- Usłyszał on zarzut udzielania narkotyków odpłatnie i nieodpłatnie. Udzielał je księdzu Dariuszowi T. Dodatkowy zarzut to udzielanie mu pomocy przy uprawie marihuany - wyjaśnia Witkowski.

Franciszek D. miał doradzać księdzu, jak należy uprawiać konopie i dostarczać mu potrzebny do tego sprzęt, folie czy lampy.

Śledczy przesłuchali też osoby, którym ksiądz udzielał środków odurzających. - Nie usłyszały one żadnych zarzutów, przesłuchano ich w charakterze świadków - tłumaczy Witkowski.

Prokuratura cały czas sprawdza, czy w ten proceder nie były zaangażowane inne osoby.

Księdzu Dariuszowi T. za zarzucane czyny grozi teoretycznie kara łączna nawet 20 lat więzienia. - O tak wysokiej karze nie może być jednak mowy - podkreśla Witkowski.

Ksiądz zawieszony

Duchowny w kwietniu został zawieszony w obowiązkach przez kurię diecezjalną w Zielonej Górze.

"Do czasu wyjaśnienia sprawy, biskup diecezjalny polecił duchownemu, by wycofał się z posługi duszpasterskiej. Ksiądz nie będzie więc odprawiał dla wiernych mszy świętych, spowiadał, uczył religii w szkole, ani podejmował innych działań duszpasterskich" - informował 4 kwietnia rzecznik kurii, ks. Andrzej Sapieha, w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Wysłannik Trumpa w Rosji. Moskwa "oczekuje wyjaśnień" 
w sprawie słów prezydenta USA

Wysłannik Trumpa w Rosji. Moskwa "oczekuje wyjaśnień"
w sprawie słów prezydenta USA

Doradca Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton prowadzi w poniedziałek rozmowy w Moskwie. Przedstawiciele władz Rosji podkreślają, że chcą od niego wyjaśnień w sprawie słów Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z układu rozbrojeniowego INF. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Pracownik czyszczący kanały w Indiach (fot. Rajat Gupta/EPA/PAP) czytaj dalej »